Спеціальні потреби

Депутати оскаржили в Конституційному суді перенесення виборів на 2012 рік


Депутати оскаржили в Конституційному суді перенесення виборів на 2012 рік
Депутати оскаржили в Конституційному суді перенесення виборів на 2012 рік

Депутати опозиційних фракцій БЮТ і НУ-НС оскаржили зміни до Конституції, якими парламент продовжив свої повноваження до 2012 року.

Відповідне подання за підписами 53 народних обранців надійшло до Конституційного суду України. Як повідомила прес-служба КСУ, документ отриманий у середу 9 лютого і нині вивчається в секретаріаті суду.

У своєму поданні депутати просять Конституційний суд перевірити конституційність змін, внесених до Основного закону 1 лютого 2011 року. Вони, зокрема, оскаржують законність закріплення у Конституції нових дат чергових виборів: парламентських у жовтні 2012 року і президентських – у березні 2015 року.

Підставою для визнання неконституційності змін до Основного закону позивачі називають процедурні порушення, з якими вносилися ці зміни. Представники опозиційних фракцій вказують, зокрема, на голосування картками депутатів, відсутніх у сесійній залі, а також, як вони стверджують, на пряму фальсифікацію результатів голосування.

Згідно з реґламентом Конституційного суду, отримане подання впродовж 15 днів вивчатимуть у секретаріаті суду. Відтак протягом двох місяців КСУ має вирішити, чи відкривати за цим поданням провадження. Ще три місяці відводиться на вирішення справи по суті.

Натомість президент України Віктор Янукович знає наперед, яким буде рішення суду. Глава держави висловив впевненість у тому, що тлумачі Конституції схвалять внесені зміни. «Я впевнений, що Конституційний суд підтримає прийняті зміни. Це буде чиста формальність», – заявив Янукович, який підписав зміни до Конституції через два дні після їх ухвалення парламентом.

Нагадаємо: за продовження повноважень нинішнього парламенту і президента Верховна Рада проголосувала 1 лютого; рішення підтримали 310 народних обранців. При цьому як стверджує опозиція, принаймні два десятка депутатів, чиї картки проголосували «за», були відсутні в залі. Широкого розголосу набула також історія з депутатом-нунсівцем Володимиром Ар’євим, який на момент голосування разом зі своєю карткою перебував у США, тоді як його прізвище опинилося у списку тих, хто віддав голос «за». Опозиція заявила про фальсифікацію результатів. Фракції меншості наголошують також на тому, що, попри розповсюджену практику голосування картками, це перший випадок в історії українського парламентаризму, коли картками проголосовані зміни до Конституції.

Того ж таки дня, коли Верховна Рада прийняла нову редакцію Конституції, опозиційні фракції пообіцяли оскаржити це рішення в КСУ. При цьому опоненти влади нагадали, що політреформу-2004 Конституційний суд скасував саме за порушення процедури голосування.


Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG