Спеціальні потреби

Думки українців про адміністративне обмеження цін


Реагуючи на стрімке подорожчання енергоносіїв у світі, український уряд вирішив обмежити в країні ціни на пальне. Зокрема популярна марка 95-го бензину не має коштувати на заправних станціях дорожче ніж 9 гривень 50 копійок. Дизильне пальне заборонили продавати більше ніж за 9 гривень. В Мінпаливенерго кажуть, що більшість заправок погодилися знизити ціну на вимогу влади. У понеділок президент Янукович доручив Кабміну узяти під контроль ціни на борошно.

Водночас деякі експерти вбачають у діях урядовців адміністративне втручання в ринкові механізми ціноутворення, і побоюються, що вони призведуть до дефіциту. Оглядачі також нагадують, що саме за спроби керувати економікою «в ручному режимі» нинішні посадовці критикували своїх попередників – уряд Юлії Тимошенко.

У нашій традиційній рубриці «Тема тижня» ми поцікавились вашою думкою щодо того, чи є допустимим адміністративне регулювання цін на внутрішньому ринку.

Результати опитування:

34% – так
58% – ні
8% – не знаю


Це ж запитання наші кореспонденти поставили перехожим на вулицях Києва. Дивіться результати опитування та приєднуйтесь до дискусії.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG