Спеціальні потреби

Думки українців про адміністративне обмеження цін


Реагуючи на стрімке подорожчання енергоносіїв у світі, український уряд вирішив обмежити в країні ціни на пальне. Зокрема популярна марка 95-го бензину не має коштувати на заправних станціях дорожче ніж 9 гривень 50 копійок. Дизильне пальне заборонили продавати більше ніж за 9 гривень. В Мінпаливенерго кажуть, що більшість заправок погодилися знизити ціну на вимогу влади. У понеділок президент Янукович доручив Кабміну узяти під контроль ціни на борошно.

Водночас деякі експерти вбачають у діях урядовців адміністративне втручання в ринкові механізми ціноутворення, і побоюються, що вони призведуть до дефіциту. Оглядачі також нагадують, що саме за спроби керувати економікою «в ручному режимі» нинішні посадовці критикували своїх попередників – уряд Юлії Тимошенко.

У нашій традиційній рубриці «Тема тижня» ми поцікавились вашою думкою щодо того, чи є допустимим адміністративне регулювання цін на внутрішньому ринку.

Результати опитування:

34% – так
58% – ні
8% – не знаю


Це ж запитання наші кореспонденти поставили перехожим на вулицях Києва. Дивіться результати опитування та приєднуйтесь до дискусії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00
XS
SM
MD
LG