Спеціальні потреби

Рада хоче встигнути з пенсійною реформою до канікул


Верховна Рада України
Верховна Рада України

Останній тиждень перед канікулами народні обранці вирішили ударно попрацювати. За кілька днів, що лишилися до закриття сесії, парламент розгляне понад 136 питань, – повідомив голова Верховної Ради Володимир Литвин на засіданні погоджувальної ради в понеділок.

У плані стоїть, зокрема, закон про пенсійну реформу. Скандальний законопроект планують ухвалити в другому читанні. Розгляд розпочнуть у четвер о 16 годині, – повідомив Литвин. Спікера не бентежить те, що до законопроекту подано понад тисячу поправок, а вже у п’ятницю очікується урочисте закриття VIII сесії.

«У нас бувало і по три тисячі поправок», – заявив Литвин, додавши, що за потреби можна призначити додаткові засідання. При цьому він нагадав, що надто зволікати з рішенням не бажано, оскільки від прийняття пенсійної реформи залежить співпраця з Міжнародним валютним фондом – отримання кредитів.

А тим часом опозиція закликає не голосувати за урядовий варіант пенсійної реформи і розробити цілком новий законопроект. Як заявила у понеділок партія «Наша Україна», пропоновані численні поправки не змінюють суті «так званої реформи, яка зведеться лише до того, що найбільш бідних і незахищених громадян у нашій державі знову виштовхнуть за межу виживання». Отож у своїй заяві «НУ» вимагає «перезавантажити пенсійну реформу».

«Антинародною» називають пенсійну реформу і в Блоці Юлії Тимошенко. Як прогнозує заступник голови Верховної Ради, бютівець Микола Томенко, в останній тиждень роботи парламенту влада спробує легалізувати 5 «антинародних реформ».

Окрім пенсійної, Томенко назвав реформу охорони здоров’я. За версією влади, вона полягатиме у радикальному скороченні медичних установ, – чого опозиція, пообіцяв бютівець, постарається не допустити.

Третя антинародна реформа, за його словами, – земельна, проти якої виступає більшість населення України. Четверта – це спроба радикально скоротити соціальні пільги для ветеранів. П’ята антинародна реформа – Податковий кодекс, внесення змін до якого вітатиме опозиція, заявив віце-спікер.

Серед великої кількості законів, які Рада поспішає розглянути у цей останній перед канікулами тиждень, не знайшлося, однак, місця для закону про персональне голосування депутатів. «Ми переходимо в наступну сесію, не маючи цієї процедури. Ми завершуємо сесію на ганебній ноті», – зауважив з цього приводу Томенко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG