Спеціальні потреби

Міліція блокує акції опозиції


Святкування річниці Незалежності України у Києві відзначилося протистоянням опозиції із правоохоронцями. Опозиційні сили вирішили провести свої акції під антиурядовими гаслами. На заклики лідерів партій Батьківщина, Свобода, Фронт змін прийти до монументу Тарасові Шевченку. За даними опозиції, в мітингу взяли участь близько 15 тисяч громадян.

У прийнятій резолюції опозиція закликала до проведення дочасних президентських і парламентських виборів, виборів київського міського голови та київської міської ради. Від вдади також вимагають звільнення з ув'язнення колишніх урядовців, яких називають політичними в'язнями.

«Ми, представники опозиційних політичних сил, що увійшли до Комітету опору диктатурі, вважаємо політику нинішньої влади на чолі з Віктором Януковичем такою, що загрожує національній безпеці та державному суверенітету України, підриває основи демократичного урядування та призводить до зубожіння і безправ'я громадян», – йдеться у резолюції мітингу.

Лідери опозції також пообіцяли об'єднатися у новому парламенті:

«Ми обов'язково в новій Верховній Раді сформуємо демократичну більшість, яка поставить чинного президента не над народом України, а нижче народу Україну. Президент буде працювати на народ, а не народ – на нього», – заявив лідер партії Фронт змін Арсеній Яценюк.

Організатори мітингу закликали своїх прихильників продовжити протести біля президентської адміністрації, проте шлях до офісу глави держави їм перекрили загони міліції. Влада застосувала безпрецедентну кількість міліції для блокування масових акцій. Усі центральні вулиці столиці були заблоковані автобусами. Загони підрозділу «Беркут» у декілька рядів перекривали рух на вулицях, що ведуть до Майдану Незалежності і вулиці Хрещатик. Під час спроб прорвати кордони постраждали декілька правоохоронців.

У МВС кажуть, що організатори мітингів свідомо порушили ухвалу Окружного адміністративного суду столиці. Мовляв, той заборонив пішу ходу столичними вулицями. Про це учасників мітингу біля пам'ятника Тарасу Шевченку попередили судові виконавці. Дії опозиційних лідерів у міліції назвали свідомою провокацією і заявили, що всі сутички із паравоохоронцями задокументовані. Зібрані матеріали в МВС обіцяють передати в Генпрокуратуру. В опозиції не виключають, що влада вдасться до арештів її лідерів. Народний депутат Володимир Ар'єв заявив, що має дані про запланований арешт одного із лідерів партії Батьківщина Олександра Турчинова.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG