Спеціальні потреби

Активістів Підприємницького Майдану продовжують переслідувати


Підприємницький Майдан
Підприємницький Майдан

Один із активістів Майдану, Ігор Гаркавенко, перебуває під вартою, іншого – Олександра Мандича було випущено під підписку про невиїзд. Також Коаліція учасників Помаранчевої революції стверджує, що міліція намагається встановити місцезнаходження Петра Михайленка та Олександра Місюри.

За повідомленням Коаліції, коменданта «Міста волі», Сергія Мельниченка, який перебував у відділенні нейрохірургії Олександрійської лікарні, чатував конвой, щоб затримати. Проте 29 грудня з'явилася інформація, що Мельниченко зник з лікарні, і ніякого конвою там теж немає.

В інтерв’ю Голосу Америки, один із заступників Мельниченка, Олександр Місюра повідомив, що «Сергій скористався таємними ходами і вийшов з лікарні так, щоб його не затримали, і зараз знаходиться в місці, яке не розголошує нікому, навіть найближчим людям. Тому що в нього є певні міркування щодо планів влади».

Причиною, за якою переслідують активістів Підприємницького Майдану, міліція називає «умисне пошкодження майна під час встановлення наметів підприємців на акції протесту». За повідомленням центру громадських зв’язків ГУ МВС України, після того, як було примусово демонтовано наметове містечко на Майдані Незалежності, виявилося, що покриття біля стели сильно пошкоджено через те, що учасники акції встановлювали намети, забиваючи кілки.

За словами Олександра Місюри, «Плитка є тільки приводом. Активізація підприємців поламала всі схеми політиків. До цього часу влада між собою на публіку сварилася, а так тихенько домовлялася. І тут раптом з’являється реальна сила, яка реально може їх викинути з політичної арени при наявності більш-менш кваліфікованих ватажків. Це викликало паніку, як в таборі влади, так і в таборі опозиції». Олександр впевнений, що таким чином влада робить все, щоб розколоти такий рух.

Сам Олександр Місюра є свідком у справі щодо незаконного перекриття дороги під час пікетування Ради 16 листопада. «Мене намагалися звинуватити у перекритті дороги, але це їм не вдалося, тому що сама міліція і перекрила ту дорогу на прохання мітингуючих», каже Олександр.

Як і інші представники Підприємницького Майдану, Олександр Місюра впевнений, що це не останні арешти активістів. Це підтверджує і сама міліція.

На думку Олександра, арешти перед святами є певною технологією влади. «Зараз створюється фон. Арештовуються люди, які реально не мають до Майдану ніякого відношення. Тобто, люди мають звикнути до теми арештів, і коли люди звикнуть, тоді почнуться серйозні справи. Є інформація, яка не є стовідсотково достовірною, про те, що арешти плануються під самий Новий рік. Тобто, можливо, завтра будуть деякі арешти. Саме тому Мельниченко знаходиться в недоступному місці», сказав один із активістів Підприємницького Майдану, Олександр Місюра.


Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG