Спеціальні потреби

Представники української влади вважають звіт Держдепу «застарілим», експерти – сигналом


Верховна Рада України
Верховна Рада України

Звіт Державного департаменту США, оприлюднений 8 квітня, був сьогодні в центрі уваги українських політиків та експертів. Радниця президента Януковича Ганна Герман заявила, що інформація у звіті вже застаріла:

«Ситуація в Україні змінюється дуже швидко, і картина, що спостерігалася ще рік тому, коли президент тільки вступив на свою посаду і почав боротьбу з корупцією, сьогодні виглядає зовсім по-іншому. Ось низка прикладів: затримано голову депутатської фракції Київради з корупцією Комарницького, цілу групу директорів хлібозаводу з Херсонської області притягнуто до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, Тетяну Рудь – начальника Держінспекції з контролю за цінами Міністерства економіки України – затримано за вимагання хабарів, заступника голови Держкомітету ветеринарної медицини Олександра Жука також притягнуто за отримання хабарів».

Вона заперечила деякі пункти звіту, зокрема, що «українська влада чинить тиск на засоби масової інформації, заарештовує і залякує політичних і громадських активістів, а в органах МВС процвітають насильство і тортури».

Проте, найбільш резонансним став коментар заступника лідера фракції Партії Регіонів у парламенті Вадима Колісніченка, який висловив нерозуміння щодо принципів складання звіту і джерел інформації у ньому:

«Я не розумію, за яким принципом складався цей звіт і хто давав інформацію для таких божевільних висновків. Схоже, автори доповіді або обнюхалися нафталіну, або накурилися. Я можу лише розвести руками і сказати, що це абсолютно неправдивий документ».

Народний депутат від Партії Регіонів Віктор Заблоцький тим часом заявив, що не поділяє таких різких оцінок свого колеги. Водночас закликав не брати до уваги оцінки, які виставлені поза межами країни, а звітувати перед власними громадянами. Натомість українські правозахисники цілком солідарні з оцінками Держдепу США.

«Регрес очевидний – влада не проводить реформ в органах міліції і прокуратури, ситуація з дотриманням свободи слова погіршилася, жорстке поводження у міліції нікуди не зникло», – так прокоментував звіт голова Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман, проти якого нині порушено кримінальну справу.

Відомий публіцист Віталій Портніков вважає, що факт звіту означає цілком конкретний політичний сигнал українській владі. «Янукович та його оточення не зрозуміли головного – не можна розраховувати на співпрацю із США та одночасно будувати в Україні Білорусь», – зазначив він у своєму блозі.

Нагадаємо, «Звіт про права людини: Україна, 2010 рік» оприлюднено на сайті Держдепу США в розділі «Посадова корупція і прозорість влади». Там йшлося про проблеми з правами людини – свободою слова, правом на мирні зібрання, та про засилля корупції і залежності правоохоронної та судової систем.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG