Спеціальні потреби

Шевчук: УГКЦ дозріла до патріархату


Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук

Новообраний Глава українських греко-католиків проситиме Папу Римського про патріархат. Про це Блаженніший Святослав (Шевчук) заявив на своїй першій прес-конференції після вступу на посаду.

Як повідомив Верховний архиєпископ УГКЦ, у вівторок він відбуває до Ватикану, аби здійснити візит ввічливості до Папи Бенедикта XVI. Серед пропозицій, які планує передати Папі, – підвищення статусу Української греко-католицької церкви до рівня патріархату.

«Ми дійсно будемо говорити про те, що ми є та Церква, яка розвивається. А кожна східна Церква, яка розвивається, прямує до патріархату, тому що патріархат – це природне завершення розвитку Церкви», – сказав Блаженніший Святослав.

Як він додав, побутує думка, що патріархат комусь дається, хоча насправді до патріархату потрібно дозріти. УГКЦ дозріла до патріархату, – переконаний очільник Церкви:

«Я думаю, що весь цей час – 20 років після визволення нашої Церкви – був періодом дозрівання. І, очевидно, що я представлю Святішому Отцю певні елементи нашої зрілості», – зазначив Глава УГКЦ.

Він також висловив думку, що уявлення про Українську греко-католицьку церкву як Церкву регіональну вже не відповідає дійності. Сьогодні ця Церква глобальна, яка існує дуже далеко за межами Галичини, – наголосив Святослав Шевчук, який до свого обрання на посаду служив єпископом єпархії УГКЦ в Буенос-Айресі (Аргентина).

На прес-конференції новий Глава Церкви наголосив, крім того, що сподівається на конструктивний діалог і співпрацю з українськими православними церквами – Московським, Київським патріархатами та Автокефальною церквою. Владика Святослав підкреслив, що вважає себе духовним сином свого попередника на посаді – кардинала Любомира Гузара, який виступав за єднання усіх християнських церков Київської традиції.

Як повідомлялося, архієпископ Святослав був обраний на посаду 24 березня виборчим Синодом єпископів УГКЦ. 25 березня вибір українських греко-католиків підтвердив і благословив Папа Римський.

Інтронізація – уведення на престол – нового провідника УГКЦ відбулась у неділю 27 березня. На урочисту церемонію в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві прийшло близько тисячі гостей. У Літургії взяли участь посланці усіх єпархій та екзархатів УГКЦ, представник УПЦ Московського патріархату та глава УПЦ Київського патріархату Філарет. Присутні були також політики, зокрема екс-президент України Віктор Ющенко, заступник голови адміністрації президента Ганна Герман, посол США в Україні Джон Теффт.

Президент України Віктор Янукович привітав нового Главу УГКЦ з уведенням на престол. Своєю чергою, владика Святослав сказав, що шанує президента. Такою була відповідь на запитання журналістів про його ставлення до Віктора Януковича.

Під час першої прес-конференції новий 41-річний Глава Української греко-католицької церкви особливо вразив журналістів тим, що носить недорогий годинник вітчизняного виробництва і їздить на старенькому авто, яке дісталося йому у спадок від попереднього очільника УГКЦ Любомира Гузара.

XS
SM
MD
LG