Спеціальні потреби

Лондон заперечує, що росіяни стріляли, попереджаючи британський корабель в Чорному морі


Російський президент Володимир Путін на кораблі російського флоту під час військивх навчань біля Криму 9 січня 2020 р.
Російський президент Володимир Путін на кораблі російського флоту під час військивх навчань біля Криму 9 січня 2020 р.

Міністерства оборони Великої Британії та Росії виступили із заявами, які протилежно подають те, що Москва називає застосуванням попереджувального вогню проти британського військового корабля у Чорному морі.

Україна у зв’язку з інцидентом вчергове заявила про «агресивну і провокативну політику» Москви у Чорному та Азовському морях.

У Лондоні 23 червня заперечили твердження росіян про «попереджувальні постріли» з боку російського патрульного судна і про те, що російський військовий літак скинув бомби на шляху британського есмінця Defender.

Жодні постріли не були спрямовані в бік есмінця Defender, і ми не визнаємо твердження, що на його шляху були скинуті бомби.

У заяві британського міністертва оборони поширеній у Twitter стверджується, що «Defender здійснював запланований перехід через Чорне море з Одеси до Грузії».

«Як і зазвичай на цьому маршруті він увійшов у міжнародно визнаний коридор розподілу руху. Він безпечно вийшов з того коридору о 09:45 за британським часом. Як і зазвичай, російські судна супроводжували його проходження і йому дали знати про навчальні маневри далі у тій місцевості», - сказано від імені британського міністра оборони Бена Воллеса.

Натомість російські ЗМІ цитують міністерство оборони у Москві, яке стверджує, що британський есмінець «перетнув державний кордон Російської федерації», і що він буцімто не реагував на російські попередження у зв’язку з цим.

Згідно з твердженням Москви російський сторожовий корабель тоді «вистрелив на знак попередження», а російський бойовий літак «здійснив попереджувальне бомбометання по курсу руху есмінця».

Британське міністерство оборони наголосило, що корабель Defender рухався в українських водах Чорного моря і додало: «жодні постріли не були спрямовані в бік есмінця Defender, і ми не визнаємо твердження, що на його шляху були скинуті бомби».

Москва стверджує, що інцидент відбувся поблизу мису Фіолент біля українського Кримського півострова, який Росія окупувала і з 2014 року проголошує своєю територією, а також претендує там на прибережні води.

Більшість країн світу не визнають російську анексію Криму.

Україна

Кореспондентка "Голосу Америки" у Києві Оксана Лігостова передає, що Україна виступила з осудом «агресивної політики Росії» і закликала до взаємодії з членами НАТО у Чорному морі.

«Агресивна і провокативна політика РФ в Чорному й Азовському морях, окупація та мілітаризація Криму становлять постійну загрозу Україні та союзникам. Саме тому я наголошую, що необхідна якісно нова взаємодія членів НАТО з Україною у Чорному морі», - написав у Twitter український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Наступного тижня у Чорному морі починаються щорічні українсько-американські навчання Sea Breeze-2021.

Як повідомило посольство США, у цьогорічних навчаннях візьме участь рекордна кількість країн. Свою участь підтвердив, зокрема, Шостий флот ВМС США.

Натомість Москва зажадала від США відмовитись від навчань у Чорному морі, пославшись на їхній буцімто «явно агресивний характер», а також на те, що навчання «заохочують мілітаристські настрої у Києві» та «підвищують ризики ненавмисних інцидентів».

Коментарі

Британський коментатор Марк Ґалеотті, оцінюючи інцидент каже, що ситуація є ознакою «позування» росіян з метою «показати силу» стосовно британського корабля.

Він нагадує, що згідно з міжнародними законами води біля Криму «звичайно ж не російські, оскільки анексія не визнана».

«Стверджуючи, як вони робили й раніше, про «вигнання» британського флоту з допомогою свої агресивних дій, розмови про попереджувальні постріли можуть бути повною, або частковою вигадкою (це було б не вперше), або це може бути правда. Але в будь-якому випадку це демонструє не силу, а слабкість», - вважає Ґалеотті.

Дивіться також: У 80 річницю нападу Гітлера на СРСР, стаття Путіна у німецькій газеті викликала критику з боку низки оглядачів.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG