Спеціальні потреби

У Британії після «російського звіту» думають про нові закони для протидії зовнішнім впливам


Засідання британського кабінету міністрів на чолі з Борисом Джонсоном. Лондон 21 липня 2020 р.
Засідання британського кабінету міністрів на чолі з Борисом Джонсоном. Лондон 21 липня 2020 р.

У Великій Британії обговорюють потребу удосконалення правил і законів, щоб захистити демократичні механізми від зовнішнього впливу, про який сказано у парламентському звіті про російське втручання.

Про звіт: Британський звіт каже про втручання Росії і критикує свій уряд за бездіяльність

Серед обговорюваних пропозицій - можлива розробка закону на зразок того, що діє у США і вимагає реєстрації осіб та установ, які представляють інтереси іноземних держав.

Питання полягає у тому, хто захищає британську громадськість від втручання в наші демократичні процеси?
Ківан Джоунс, член парламентського комітету з розвідки і безпеки

З новою силою лунають також вимоги жорсткіше контролювати джерела фінансування партій та посилити боротьбу з відмиванням іноземних брудних грошей.

Представники парламентського комітету з розвідки та безпеки у вівторок гостро скритикували уряд, а також служби безпеки Великої Британії за те, що вони назвали недостатньою протидією намаганням Росії впливати на політику в країні.

У середу уряд Бориса Джонсона повинен відповідати у парламенті на запитання порушені у звіті.

Опозиційна Лейбористська партія долучилася до закидів на адресу уряду, звинувачуючи посадовців у безпідставній затримці публікації звіту, який був готовий ще минулого року та у бездіяльності.

«Питання полягає у тому, хто захищає британську громадськість від втручання в наші демократичні процеси? Якщо коротко, то ми виявили, що ніхто не захищає. Ми виявили, що захист демократичного процесу у Сполученому Королівстві схожий на гарячу картоплину - ніхто не був готовий взяти на себе головну відповідальність», - заявив у вівторок депутат від Лейбористської партії в парламентському комітеті Ківан Джоунс.

Представник уряду консерваторів Ґрант Шаппс заперечив, що російські намагання впливати на британську політику досягли успіху, і що служби безпеки не виконували свою роботу.

Ґрант Шаппс, міністр транспорту, в інтерв’ю британському телебаченню зокрема сказав, що немає доказів російського втручання в референдум 2016 року про членство Британії у Європейському Союзі.

Але урядовець також сказав, що «є те, що нам можливо потрібно зробити як країні, і тому ми розглядаємо додаткові повноваження».

Він сказав, що йдеться про закони «які можуть бути створені за зразком того, що роблять США та Австралія стосовно діяльності іноземних агентів, вимагаючи від осіб реєстрації».

Дивіться також: Британський парламентський комітет з питань розвідки і безпеки оприлюднив звіт, в якому прямо звинувачує Росію у втручанні

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG