Спеціальні потреби

Британія заплатить Франції $73 млн. для стримування мігрантів у протоці Ла-Манш


Британські прикордонники висаджують мігрантів з човна в англійському порту Дувр 13 серпня 2020 р.
Британські прикордонники висаджують мігрантів з човна в англійському порту Дувр 13 серпня 2020 р.

Франція пообіцяла Великобританії посилити патрулювання свого узбережжя, щоб стримати потік мігрантів, які намагаються самотужки перетинати протоку Ла-Манш.

У межах нової міжурядової домовленості Лондон зобов'язався заплатити €62,7 млн. ($73млн.) для фінансування додаткових ресурсів французької поліції.

Літня погода і спокійне море сприяють тому, що щораз більше людей зважуються на ризик і використовують маленькі човни, щоб дістатися з французького до англійського берега.

Нелегальну міграцію підштовхують серйозні організовані злочинці та перемитники людей… які наживаються на людському нещасті.

У найвужчому місці протоки відстань між Францією та Англією становить трохи більше 32 кілометрів, але малим човнам загрожують великі судна, небезпечні течії та різкі зміни погоди.

У понеділок 19 липня таку небезпечну подорож здійснила рекордна за один день кількість мігрантів - принаймні 430.

Загалом на цей рік протоку перетнули понад 8 460 людей, що вже перевищує загальну кількість за 2020.

Міжнародні конвенції зобов'язують Британію та інші країни надавати притулок біженцям, але урядовці та політики заявляють, що у багатьох випадках самовільного перетину кордону йдеться не про справжніх біженців, а про мігрантів.

Британський парламент зараз розглядає законопроект, який передбачає ув’язнення до 4 років тих, хто незаконно проникає в країну.

Правозахисні організації звинувачують уряди у невиправданій жорстокості до людей, які вимушені полишати домівки.

Але Британські та французькі посадовці звинувачують організовану злочинність у тому, що зловмисники заробляють гроші, заохочуючи людей до небезпечних і незаконних кроків.

Міністри внутрішніх справ Великобританії та Франції заявили, що домовилися про подвоєння кількості патрулів на французькому боці протоки, “щоб запобігати нелегальній міграції і не допускати відправлення човнів з французьких пляжів”.

"Нелегальну міграцію підштовхують серйозні організовані злочинці та перемитники людей… які наживаються на людському нещасті, загрожуючи життю людей”, - заявила британська міністерка Пріті Патель.

Французькі представники зауважують, що їм доводиться патрулювати багатокілометрові ділянки узбережжя і кажуть, що фінансова допомога британців дозволить збільшити ресурси.

Поліція зокрема планує більше використовувати спостереження з повітря.

Частина коштів з обіцяних Британією €62,7 млн. буде використана також на фінансування добровільного повернення мігрантів додому.

Дивіться також: Заява конгресвумен Марсі Каптур щодо Північного потоку-2. Відео

Заява конгресвумен Марсі Каптур щодо Північного потоку-2. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG