Спеціальні потреби

Кордони України визнані ООН, наголошує УЄФА, але каже забрати «політичний» напис з футболок збірної


Зображення на нових футболках національної збірної України турбують Росію
Зображення на нових футболках національної збірної України турбують Росію

Європейська футбольна організація УЄФА відхилила частину скарг російської футбольної організації стосовно символів на уніформі гравців національної збірної України на цьогорічному європейському турнірі.

Російський футбольний союз після заяв низки політиків у Росії подав цього тижня скаргу до УЄФА на написи «Слава Україні!» і «Героям слава!», які росіяни назвали політичними гаслами.

Речниця російського міністерства закордонних справ Марія Захарова напередодні назвала гасла «націоналістичними».

Президент Росії Володимир Путін в інтерв’ю російському телебаченню сказав, що зображення на футболках контурів українських кордонів є підтвердженням невизнання Україною заяв Москви про приналежність Кримського півострова Росії.

Український президент Володимир Зеленський напередодні поширив через Instagram своє фото з футболкою в руках із твердженням, що символи на ній «об'єднують українців від Луганська до Ужгорода, від Чернігова до Севастополя. Наша країна – єдина й неподільна. Крим – це Україна 🇺🇦.»

УЄФА у четвер 10 червня оприлюднила рішення, в якому підкреслено, що зображення українських кордонів не може бути проблематичним, бо воно відповідає міжнародно визнаним кордонам України зокрема підтверджених рішеннями ООН.

Після подальших аналізів це конкретне поєднання двох гасел оцінене як чітко політичне за природою...
УЄФА

«УЄФА не вимагає жодних змін цього елементу дизайну, оскільки він відповідає вимогам статті 12 регуляцій УЄФА щодо спорядження», - йдеться у роз'ясненні, яке має «Голос Америки».

Європейська футбольна організація також підтверджує, що напис «Слава Україні!» на зовнішній стороні футболки був затверджений 2018 року і також відповідає регуляціям УЄФА.

«Це окреме гасло може розглядатися як широке і не політичне висловлювання загальнонаціонального значення, а тому може використовуватися на футболці національної збірної», - вирішили в організації.

Але далі УЄФА стверджує, що додатковий напис «Героям слава!» на внутрішній стороні коміра, хоч і був затверджений минулого року, проте у поєднанні з першим він створює політичне гасло.

«Після подальших аналізів це конкретне поєднання двох гасел оцінене як чітко політичне за природою, маючи історичне і войовниче значення. Тому це конкретне гасло має бути видалене з середини футболок для змагальних матчів УЄФА відповідно до 5 статті регуляцій УЄФА щодо спорядження», - закінчується роз’яснення.

Дивіться також: Якою є головна мета поїздки Байдена до Європи, та які очікування від візиту? Відео

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG