Спеціальні потреби

Українські екологи просять UEFA зупинити вирубування харківського парку


Українські екологи просять Європейську асоціацію футбольних федерацій (UEFA) посприяти збереженню парку імені Горького в Харкові, на території якого місцева влада планує спорудження об'єктів до першості континенту. Там вже протягом десяти днів відбуваються сутички місцевих мешканців із будівельниками, які для спорудження дороги вирубують сотні дерев. Природоохоронці заявляють, що внаслідок бійок декілька людей отримали поранення, кількох активістів затримали правоохоронці.

Як повідомив «Голосу Америки» активіст місцевої екологічної організації «Печеніги» Сергій Шапаренко, у понеділок зранку до протестувальників знову застосували силу: «Ми просто хочемо, щоб тут був парк. А з харків’янами ніхто з цього приводу не порадився – потрібна їм дорога, чи ні. Просто ось так нахабно почали її робити. Тому акції протесту тривають. Є люди, які повилазили на дерева і сидять там, є люди, які прикували себе до дерев ланцюгами. Будівельники підготували ділянку для вирубки з боку вулиці Сумської, але люди не пускають їх».

Місцева влада запевняє, що дорогу споруджують, дотримуючись усіх вимог законодавства. Мовляв, і експертизи провели, і в генплані розвитку міста дорога передбачена. До того ж вздовж неї мають з'явитися готелі для гостей Євро-2012, який Харків прийматиме разом з трьома іншими українськими містами. Тому проект здійнюватимуть попри протести екологів. Мерія посилається на авторитет ректора Харківського державного технічного університету будівництва і архітектури Юрія Шкодовського, який вважає, що відсутність транспортної розв'язки не дає місту розвиватися: «Транспортну мережу міста необхідно розширювати, інакше Харків просто скоро постане в одній великій пробці без шансів для розвитку і вирішення цієї проблеми».

Втім, учасники протестів ставлять заяви чиновників під сумнів. Вони підозрюють, що після спорудження дороги й решту парку віддадуть під забудову, повідомив активіст Національного екологічного центру Юрій Урбанський: «Там вже не стільки екологи протестують, а прості громадяни, мешканці Харкова. Вони кажуть, що та дорога там зовсім не потрібна – вона не вирішить транспортних проблем. Вона потрібна лише для того, щоб з'єднати шлях із елітним котеджним містечком, яке там будується. Крім того є інформація, що ділянки в цьому парку вже роздані і ця дорога – це практично перший крок до знищення всього парку. А це – вікові дуби, сосни».

Екологи кажуть, що поки не отримували жодної реакції з UEFA. Урбанський сподівається привернути до проблеми увагу й інших міжнародних організацій: «Ця дорога подається як частина розвитку Харкова до чемпіонату Європи з футболу. Мовляв, тому ці роботи виконуються так терміново. До міжнародних організацій у нас прислуховуються краще, ніж до своїх громадян, тому я думаю, якщо буде якийсь сигнал, що УЄФА стурбована ситуацією, занепокоєна тим, що відбувається у Харкові, то це вже буде достатньо вагомий результат».

XS
SM
MD
LG