Спеціальні потреби

УККА та Дім свободи вимагають негайного звільнення Тимошенко


Емблема Українського конгресового комітету Америки (УККА).
Емблема Українського конгресового комітету Америки (УККА).

Український конгресовий комітет Америки оприлюднив офіційну заяву з приводу арешту Юлії Тимошенко. УККА вимагає негайно звільнити лідера БЮТ.

«Український конгресовий комітет Америки, організація, яка об’єднує понад мільйон американців українського походження, висловлює глибоке занепокоєння з приводу арешту колишнього прем’єр-міністра України, Юлії Тимошенко», – йдеться у заяві УККА.

УККА закликає владу України негайно звільнити Тимошенко із в’язниці.

Окрім того УККА, як орган представництва американців українського походження, закликає уряд США публічно засудити політично вмотивоване ув’язнення Тимошенко та вдатися до всіх можливих дипломатичних заходів, щоб добитися її звільнення.

У заяві УККА також говориться:

«Застосування режимом Януковича вибіркового правосуддя, виявом якого є судові процеси проти лідерів опозиції та арешт Юлії Тимошенко, є одним з прийомів політичного переслідування, які суперечать ідеї демократії».

«Світові демократії не можуть зберігати мовчанку, коли порушуються базові права людини, а правосуддя замінено командною системою», - йдеться у заяві УККА.

Водночас, арештом лідера української опозиції обурена і правозахисна організація Дім свободи. У своїй заяві організація закликає до негайного звільнення Тимошенко і зазначає, що такий крок уряду викликає критику як українців, так і міжнародної спільноти. Дім свободи наголошує, що арешт є черговим свідченням того, що чинна влада переслідує провідних політичних опонентів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG