Спеціальні потреби

Молодь висловилася проти політичних репресій в Україні


Молодь висловилася проти політичних репресій в Україні
Молодь висловилася проти політичних репресій в Україні

Представники різних патріотичних рухів України зібралися під Генпрокуратурою (ГПУ) з вимогою припинити політичні переслідування. Зокрема, переслідування членів організації «Тризуб», заарештованих у справі про пошкодження бюсту Сталіна в Запоріжжі. Подібні акції відбулися у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Сумах, Вінниці та Луцьку.

«Я також ненавиджу Сталіна, я – злочинець?», – питали працівників прокуратури учасники протесту. Більшість молоді закрила шарфами обличчя, побоюючись, що вони теж можуть стати підозрюваними, говорить один із учасників пікету, Богдан. Своє прізвище Богдан не захотів назвати. Свій плакат «Провокація – Репресії - Революція» він пояснив так: «Ми вже бачили провокацію – це підрив пам’ятника, репресії – це масові затримання патріотів, ну і наступним кроком буде революція».

«Ми хотіли показати, що Україна сьогодні знаходиться за колючим дротом, і будь-яка критика влади призводить до того, що люди сидять без суду та слідства. Держава просто стає поліцейською», – розказує про ідею пікету одна із його організаторок, Юлія Смирнова.

Серед протестувальників – Ніна Андрющенко, мати заарештованого Едуарда. Ніна Андрющенко розказала, що сина підозрюють у спилюванні голови бюсту Сталіна у Запоріжжі. Проте запевняє, що в день, коли це сталося, Едуард складав залік в університеті. До сина жінку не пускають, тому вона не знає, в яких умовах той перебуває.

«Зараз я маю намір поїхати в кабінет Ніни Карпачової. Її на місці немає, проте мене прийме її заступник. Йду туди, бо впевнена, що мій син не брав участі у спилюванні голови пам’ятника», – говорить Ніна Андрющенко.

Загалом за підозрою в пошкодженні пам’ятника Сталіну в Запоріжжі затримано 7 осіб. Про це повідомив прокурор Запорізької області В’ячеслав Павлов. Також він підтвердив, що всі затримані – члени «Тризуба».

«Ми говоримо про те, що у нас сьогодні затримані за фактом подій, які сталися 28 грудня, – це спиляння голови пам’ятника. Затримано у нас у цій кримінальній справі сімох людей, один з яких житель Запорізької області, а решта з інших регіонів», – заявив В’ячеслав Павлов.

«Стосовно подій 31 грудня, коли було підірвано пам’ятник Сталіну, говорити про те, що у нас є людина, яка процесуально має статус підозрюваного, я не можу», – сказав прокурор Запорізької області В’ячеслав Павлов.

Представники «Тризуба» стверджують, що наразі затримано 14 членів «Тризуба» та інших націоналістичних організацій за підозрою у вибуху пам’ятника Сталіну в Запоріжжі, а також за підозрою в обливанні фарбою пам’ятника Дзержинському в цьому місті.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG