Спеціальні потреби

Янукович поговорив з народом по телевізору


Віктор Янукович у телевізійному зверненні до нації
Віктор Янукович у телевізійному зверненні до нації

Понад чотири години тривало спілкування у прямому ефірі президента з народом, приурочене до першої річниці інавгурації. «Пряму розмову з країною» – а саме так назвали проект – транслювали шість національних телеканалів. У павільйоні кіностудії Довженка запитання президенту ставили присутні в студії журналісти, учасники прямих включень з регіонів, а також громадяни, які заздалегідь надіслали свої запитання по телефону та через Інтернет.

Більшість з-поміж кількох десятків тисяч запитань, надісланих главі держави, стосувалися соціально-економічних проблем. Українці скаржились на зростання цін, низькі пенсії, високі комунальні тарифи. У прямому телеефірі Віктор Янукович обіцяв розібратися, грозив недбайливим чиновникам на місцях, приймав від прихильників запрошення приїхати в гості і навіть співав.

При цьому найпопулярніше серед запитань – «Де покращення життя вже сьогодні?» – зависло у повітрі. Президент не обіцяє покращення і завтра, а натомість пропонує «затягти паски». Ось і пенсійний вік, судячи з його слів, таки піднімуть.

«Нам треба з вами прийняти мужнє рішення. Воно не просте – це іспит для нас для усіх, підняття пенсійного віку», – заявив Янукович, додавши, однак, що виступає проти різкого підняття «сьогодні було 55 – завтра 60».

Обіцяне у виборчу кампанію «покращення життя вже сьогодні» переноситься на 2012 рік. Саме тоді, як прогнозує президент, люди почнуть відчувати позитивний ефект від реформ. «Уже в 2012 році зітхнемо легше», – запевнив Янукович.

А от побороти корупцію глава держави планує вже нинішнього року. Як він пообіцяв, антикорупційний проект законів, ухвалення якого весь час відкладається, буде прийнятий до літа.

«Він буде прийнятий обов’язково в цьому півріччі і до кінця цієї сесії почне працювати. Я вам даю гарантію», – сказав президент. При цьому він вкотре відкинув звинувачення у тому, що його влада під виглядом боротьби з корупціонерами переслідує опозицію. А як доказ того, що про політичні переслідування не йдеться, Янукович повідомив про своє рішення доручити аудиторським фірмам, що перевіряли уряд Тимошенко, перевірити також роботу чинної влади:

«Я попросив уряд, щоб вони продовжили роботу цих аудиторських компаній в Україні за 2010 рік. І ми подивимось, що вони знайдуть, які порушення уже при роботі чинної влади. Притягують представників уже чинної влади, щоб усі побачили, що ніякої політики фактично тут немає».

Янукович заперечив, що має важелі впливу на органи правосуддя, а на нагадування одного з журналістів – що генпрокурор його близький друг – відповів:

«Я перш за все на кожного з працівників, з ким я працюю, дивлюсь як на фахівців. І моє особисте відношення практично не грає ніякої ролі, чи історія наших стосунків з будь-якою особистістю. Якщо є проблеми професійні, фахові в тієї чи іншої людини, вона працювати не буде. І я ніяких синків і пасинків біля себе не тримаю».

При цьому Янукович неабияк здивував журналістів, назвавши їхню критику влади замовною.

«Я не повірю, що вам не намагалися давати замовні матеріали, щоб ви критикували владу і шукали недоліки при владі. А все це, безумовно, заважає казати фактичну правду», – зауважив глава держави.

Янукович також вкотре уник обговорення теми Межигір’я. Він розповів, що любить грати в теніс, і запропонував журналістам зіграти з ним. Коли ж один із журналістів запитав, де знаходяться корти – чи не в президентській резиденції в Межигір’ї, і чи можна прийти туди, – Янукович згорнув розмову.

«Ви повинні розуміти, що я інколи не можу давати накази своїй охороні. Вони виконують свої обов’язки», – пояснив президент причину відмови.

Під час чотиригодинного ефіру Янукович торкнувся дражливих тем мови та історії. Він пообіцяв, що не допустить закриття українських шкіл, що стало масовим явищем за його правління; зізнався, що рекомендує своїм внукам вчити українську, а на запитання з Одеси – коли російська, як він обіцяв, стане другою державною? – відповів, що в парламенті нема необхідних для цього 300 голосів.

Коментуючи відмінності між Заходом і Сходом України, президент зауважив: «Ми приречені жити разом». Він заявив, що хоче об’єднати країну, і завершив своє спілкування з народом закликом до єднання.

А тим часом «пряма розмова президента з країною» не обійшлася без ексцесів. У Львові під час телемосту сталася бійка. Там затримали активістів ВО «Свобода», які проводили флеш-моб під назвою «Рік у ярмі», присвячений річниці інавгурації Януковича. Протестувальникам скрутили руки люди в штатському, аби ті не зіпсували відеокартинку з групою усміхнених львів’ян під Оперним театром, які прийшли поспілкуватися з президентом України.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG