Спеціальні потреби

Україна планує скоротити споживання російського газу


Україна планує скоротити споживання російського газу
Україна планує скоротити споживання російського газу

Україна має втричі скоротити закупівлю російського газу. Про такі плани заявив керівник уряду Микола Азаров, додавши, що це потрібно зробити протягом найближчих років. За словами прем’єра, нині Україні вигідніше для опалення і потреб енергетики використовувати вугілля, замість імпортного газу.

«Ми пам’ятаємо, що переводили на газ наші котельні, а зараз у нас газ став коштувати 400 доларів за тисячу кубометрів, і наші колеги говорять, що він може бути і дорожчим. У нас вибору немає іншого – треба переходити на те, що ми маємо. Якщо ми вже поставили завдання перейти, значить ми його реалізуємо», – заявив Микола Азаров у Харкові.

Він також не заперечив можливість звернення до суду з метою переглянути домовленості. Водночас посадовець висловився за продовження діалогу з Росією, щоб переконати її переглянути умови контрактів, за якими Україна закуповує паливо у Газпрому.

В Росії поки що кажуть, що не отримували офіційного повідомлення від України про намір розірвати газові контракти в судовому порядку. Мовляв, і надалі неухильно виконують усі існуючі домовленості.

Керівництво Російської Федерації неодноразово заявляло, що готове на перегляд порядку ціноутворення на газ лише в разі передачі Газпрому контролю над українською ГТС та приєднання України до Митного союзу.

Українська влада говорить про неготовність йти на виконання цих умов, проте останнім часом все наполегливіше заявляє про необхідність ревізії укладених попередниками контрактів, не виключаючи можливості скасування їх в судовому порядку.

«Час іде, нам необхідно домовлятися, оскільки відсутність домовленостей збільшує навантаження на економіку і на наших людей. Рано чи пізно ми будемо починати якісь дії», – заявив пан Азаров.

Очевидно, спонукати російських партнерів до більшої поступливості має й масштабний проект із спорудження на чорноморському узбережжі терміналу для прийому зрідженого газу. Він повинен стати альтернативою російському паливу. Сьогодні українські посадовці оголосили про завершення чергового етапу проекту – відбір компаній, одній з яких доручать розробити техніко-економічне обґрунтування спорудження терміналу.

За словами керівника Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва, бізнес-план довірять писати консультантам з Данії, Іспанії або Італії. Переможця оберуть до 20 вересня. Урядовці розраховують вже цієї зими укласти багаторічний контракт з інвестором, який спорудить на Чорному морі термінал для прийому до 10 мільярдів кубометрів зрідженого газу. Це майже чверть від обсягів, які Україна нині закуповує у російського Газпрому. За попередніми розрахунками, інвестору доведеться вкласти в проект близько півтора мільярда доларів. Передбачається, що одним із постачальників палива може стати Азербайджан, з керівництвом якого вже досягнуто попередніх домовленостей.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG