Спеціальні потреби

Проти Мельниченка поновили кримінальну справу


Колишній президент Кучма прибуває до Генпрокуратури
Колишній президент Кучма прибуває до Генпрокуратури

Замість Кучми судитимуть Мельниченка? Печерський райсуд Києва став на бік екс-президента і поновив кримінальну справу проти його колишнього охоронця.

Як мовиться у рішенні, оприлюдненому у четвер 23 червня, справу проти екс-майора держохорони було закрито неправомірно. Не дослідили всебічно всіх обставин, не допитали Миколу Мельниченка, не довели, що записи у кабінеті свого шефа він робив у стані крайньої необхідності.

А відтак Печерський суд задовольнив клопотання адвокатів Леоніда Кучми і скасував постанову екс-генпрокурора Святослава Піскуна від 2005 року про закриття кримінальної справи проти автора «касетного скандалу». Головний свідок у справі проти Кучми тепер сам ходитиме на допити до слідчого.

Мельниченко поновлення слідства проти себе назвав націленим на одну мету: дискредитувати записи і не долучати їх як докази у кримінальній справі екс-президента. Екс-майор заявив також, буцімто має достовірні дані, що за поновлення кримінальної справи проти нього родина Кучми заплатила 25 мільйонів доларів.

Утім, дехто з обвинувачів Кучми залишається оптимістом. Вони висловлюють сподівання, що кримінальна справа проти Мельниченка, навпаки, допоможе легалізації «плівок».

Так вважає, зокрема, адвокат удови Георгія Гонгадзе Валентина Теличенко. На її думку, поновлене слідство у справі екс-майора надасть записам юридичну вагу, і тоді їх можна буде використовувати як докази у справі проти Кучми.

«Щоб прийняти ці записи доказами, необхідно встановити обставини, за яких вони були зроблені, коли, де і яким чином. Дуже хотілося б сподіватися, що розслідування кримінальної справи за звинуваченням Мельниченка дозволить встановити ці обставини», – сказала Теличенко журналістам, коментуючи рішення Печерського суду.

Натомість аналітики вказують на те, що надання плівкам Мельниченка статусу речових доказів було б кроком, самогубним для влади. Адже на плівках відтворені розмови, що дискредитують або й дають привід притягти до відповідальності багатьох нинішніх високопосадовців. Тому, на думку політологів, заведена на Мельниченка справа покликана виконувати роль «гамівної сорочки», щоб тримати під контролем головного свідка проти Кучми.

Нагадаємо: у 2001 році проти Миколи Мельниченка було порушено кримінальну справу за перевищення службових повноважень та розголошення державної таємниці. 1 березня 2005 року справа була закрита, а дії Мельниченка виправдані станом крайньої необхідності. Однак 1 червня 2011 року Леонід Кучма зажадав від Генпрокуратури поновлення справи проти свого колишнього охоронця, а також подав відповідну скаргу до Печерського райсуду Києва.

Нагадаємо також: 22 березня 2011 року проти екс-президента Леоніда Кучми порушили кримінальну справу за підозрою у причетності до незаконних дій, що потягли за собою вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Представники ГПУ тоді заявили, що плівки Мельниченка долучені до справи як речові докази.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00
XS
SM
MD
LG