Спеціальні потреби

На Львівщині розпочалися українсько-американські військові навчання


На Львівщині розпочалися українсько-американські військові навчання
На Львівщині розпочалися українсько-американські військові навчання

На полігоні міжнародного центру миротворчості та безпеки на Львівщині розпочалися українсько-американські тактичні навчання «Репід Трайдент – 2011». У Міністерстві оборони називають двотижневі маневри найбільшим заходом міжнародного військового співробітництва цього року. Разом з українськими військовими у навчанні беруть участь майже 1400 військовослужбовців з 13 країн. Серед іноземних представників найбільша група від армії Сполучених Штатів – 362 військовослужбовці.

Цьогорічні маневри присвячені відпрацюванню миротворчих завдань багатонаціональним підрозділом під час проведення операції з примушення до миру. За легендою, військові наводитимуть лад в умовній слаборозвинутій країні, де етнічний конфлікт переріс у збройне протистояння. Як планують в оборонному відомстві, військовослужбовці багатонаціонального аеромобільного підрозділу відпрацюють висадку парашутного десанту і мають взяти визначену командуванням територію під контроль та ліквідувати незаконні озброєні формування. Їхню роль виконуватиме спеціально підготовлений підрозділ.

Керівник навчань «Репід Трайдент» В’ячеслав Назаркін сподівається, що українські військові отримають досвід взаємодії з іноземними підрозділами:

«Основними завданнями, які ми плануємо виконати упродовж навчання, є підготовка офіцерів штабів, особового складу українських підрозділів до виконання спільних дій з представниками армій інших країн світу під час багатонаціональних операцій під проводом ООН, ЄС, НАТО та інших міжнародних організацій. Ми очікуємо, що наші військовослужбовці отримають нові знання з організації та всебічного забезпечення миротворчих дій, безперервного управління підрозділами, підтримки взаємодії з підрозділами багатонаціональних сил».

В МО України також повідомляють що парашутні стрибки здійснюватимуть як з українських, так і з американських літаків. Крім цього, під час маневрів відпрацьовуватимуть дії під час охорони особливо важливих об’єктів, організацію контрольно-перепускних пунктів, пошук та знищення незаконних озброєних формувань, розмінування місцевості.

«Навчання в рамках програми «Партнерство заради миру» надає всім учасникам можливість покращити бойову підготовку своїх підрозділів для участі в багатонаціональних операціях у складі коаліційних сил. В цих умовах я хочу, щоб ми отримали максимальну користь від культурних обмінів і можливості зав’язати міцні дружні стосунки» – заявив співкерівник навчань з американської сторони Кевін Волк.

XS
SM
MD
LG