Спеціальні потреби

Президент Янукович підписав Податковий кодекс


Президент Янукович підписав Податковий кодекс
Президент Янукович підписав Податковий кодекс

Схоже, на Банковій вважають інцидент вичерпаним. Віктор Янукович підписав Податковий кодекс, ухвалений напередодні Верховною радою з урахуванням поправок президента. Коротке повідомлення про це розмістив увечері в п’ятницю офіційний сайт глави держави.

В оновленому вигляді кодекс зберігає статус-кво для малого бізнесу – спрощену систему оподаткування. Так, із документа вилучено обмеження, за яким підприємець «на спрощенці» повинен був мати не більше 600 тисяч гривень річного доходу і наймати не більше чотирьох осіб.

Водночас, як випливає з коментарів речників Партії регіонів, підписану податкову «Біблію» далі продовжать «шліфувати». Зокрема, не облишено ідею вивести з-під спрощеного податку бізнес, який маскується під дрібний. Про це повідомив заступник голови фракції Михайло Чечетов. Як він заявив, президент доручив створити комісію, яка розробить для малого бізнесу нову систему податків.

«Розібратися» залишилося також із винними в написанні кодексу, який викликав масові невдоволення підприємців. Кадрові рішення щодо деяких чиновників Янукович планує прийняти вже на наступному тижні. Про це сам президент заявив в інтерв’ю для телеканалу «Інтер». За його словами, брак обговорення та зневага авторів документа до думки громадянського суспільства стала «прикладом того, як не можна робити». «Хтось під час цієї роботи казав такі слова: та хто його читатиме? Помилились», – обурився президент в інтерв’ю, записаному в п’ятницю та призначеному для недільного ефіру.

Як виглядає, винні у тому, що президенту довелося накладати вето, вже призначені. Як повідомили деякі ЗМІ з посиланням на джерела на Банковій, Янукович підписав указ, за яким Михайло Бродський позбувається посади голови Держкомпідприємництва України.

Однак з деякими відставками Янукович не став тягти до наступного тижня. Увечері в п’ятницю на сайті глави держави з’явився указ про звільнення Тетяни Єфименко з посади заступника міністра фінансів. Чиновник є одним з авторів горезвісного кодексу. Втім, відставку можна тлумачити і не в цьому контексті. Як зазначається у повідомленні, Єфименко звільнена у зв’язку з досягненням 60 років – віку, граничного для держслужбовця.

У п’ятницю президент підвів також риску під «підприємницьким Майданом». На прес-конференції глава держави заявив, що демонтаж наметового містечка – це демократично. Як він пояснив, люди висловили свою точку зору, президент дослухався, і парламент за ініціативою президента цю точку зору врахував.

«Що ж стосується подальших дій, то вони також були в демократичній площині», – переконаний Янукович. Як він роз’яснив, «Дотримання законів в Україні обов’язкове для всіх. Сьогодні в Києві на тому місці, де вчора стояли намети, встановлюється новорічна ялинка, і дуже скоро люди почнуть святкувати Новий рік».

А тим часом на Майдані Незалежності тривають небагатолюдні «поминки по демократії». До місця знесених цієї ночі наметів підприємці несуть квіти. Як твердять представники малого бізнесу, вони не згодні з «косметичними поправками» до кодексу і в понеділок знову вийдуть мітингувати на Майдан.

Втім, їх зустрінуть тут міліцейські металеві щити. Такою «огорожею» обнесли всю площу, де ще вчора стояли намети. Як пояснюють правоохоронці – це зроблено з метою убезпечити громадян від можливих травм під час встановлення робітниками новорічної ялинки.

XS
SM
MD
LG