Спеціальні потреби

Український уряд обмежує ціни на пальне


Український уряд обмежує ціни на пальне
Український уряд обмежує ціни на пальне

Реагуючі на стрімке подорожчання енергоносіїв у світі, український уряд вирішив обмежити в країні ціни на пальне. Зокрема популярна марка 95-ого бензину не має коштувати на заправних станціях дорожче, ніж 9 гривень 50 копійок. Дизильне пальне заборонили продавати більше, ніж за 9 гривень. Про такі заходи перший віце-прем’єр Андрій Клюєв повідомив під час зустрічі з президентом Віктором Януковичем. Урядовці посилаються на рішення експертно-аналітичної групи, яка збиралася за дорученням прем’єр-міністра Миколи Азарова.

В Мінпаливенерго кажуть, що більшість заправок погодилися знизити ціну на вимогу влади. Урядовці називають стрімке зростання вартості пального з початку року спекулятивним і погрожують нафтотрейдерам штрафами, які можуть сягнути 1 міяльярда гривень. У понеділок ж президент Янукович доручив Кабміну взяти під контроль ціни на борошно. Уряд вирішив провести масовані інтервенції борошна з Аграрного фонду. Близько 400 тисяч тонн спрямують на покриття ажіотажного попиту, який призвів до подорожчання і навіть перебоїв із хлібом в деяких регіонах країни.

Водночас деякі експерти вбачають в діях урядовців адміністративне втручання в ринкові механізми ціноутворення, і побоюються, що вони призведуть до дефіциту. Оглядачі також нагадують, що саме за спроби керувати економікою «в ручному режимі» нинішні посадовці критикували своїх попередників – уряд Юлії Тимошенко.

Водночас сама колишня прем’єрка сьогодні розкритикувала опонентів за нездатність стримати ціни і фабрикування статистичної інформації. Лідер партії «Батьківщина», назвала недостовірними урядові дані щодо показників інфляції в країні. Мовляв, насправді, ціни за минулий рік зросли не на 9%, як повідомляє уряд, а принаймні на чверть, каже екс-прем’єр-міністр. Вона звернулася до Генпрокуратури з вимогою провести перевірку:

«Я хочу сьогодні офіційно подати заяву про скоєння злочину. Я дуже добре знаю, що з себе представляє Генеральна прокуратура. Я дуже добре знаю, що Генеральна прокуратура є одним цілим з президентом країни, який і дає команду фальсифікувати зростання цін. Але я це роблю не для сьогодення. Я заяву про злочин роблю для того, щоб можна було, коли ця влада буде усунута, кожного з них притягнути до кримінальної відповідальності», – заявила Тимошенко перед черговим візитом до ГПУ, де проти неї розслідується кримінальна справа. Екс-прем’єр також каже, що домагатиметься від парламенту перерахунку показників інфляції і відповідного корегування виплат пенсій та заробітних плат.

XS
SM
MD
LG