Спеціальні потреби

Український парламент запрацював, але питання про київські вибори досі «в повітрі»


За винятком годинного блокування трибуни «Свободою» через мову, Рада почала працювати. Правда, тільки порядок денний на поточний тиждень депутати ухвалили із шостої спроби. До питання про київські вибори нардепи так і не дійшли.

На початку засідання депутатів розсварило питання мови. На виступи російською мовою лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова та лідера комуністів Петра Симоненка свободівці відреагували скандуванням «українська!», заглушаючи народних обранців. Коли ж до трибуни підійшов лідер «Свободи» Олег Тягнибок, регіонали в свою чергу почали свистіти, у відповідь на що відбулося блокування трибуни та бійка між депутатами. Тільки після годинної перерви та розмови спікера із керівниками фракцій Рада відновила роботу.

«Партія регіонів і комуністи свідомо демонструють, що вони не хочуть працювати. Провокація, яку провів Єфремов, виступаючи іноземною мовою на засіданні Верховної ради, демонструє, що влада не збирається рахуватися з Конституцією і законами України», - заявив з трибуни Олег Тягнибок.

Натомість регіонали охрестили такі дії «провокацією, спрямованою на знищення парламенту». «Цивілізовані люди обирають ту мову спілкування, яку розуміє співбесідник. Тому конфлікт, який виник сьогодні в парламенті на пустому місці, – це абсолютна провокація», – сказала в кулуарах депутат від Партії регіонів Ганна Герман.

Іншою причиною конфліктів стало питання особистого голосування. Опозиція неодноразово фіксувала випадки «кнопкодавства», через що відбувалося переголосування. «Ми будемо привчати регіоналів до законів та порядку", – наголосив лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Нардепи так і не дійшли до питання про призначення виборів у Києві. Замість цього обранці проголосували за проведення позачергових місцевих виборів по всій Україні, які відбудуться 2 червня, і на яких обиратимуть сільських голів. Питання по Києву перенесли на середу.

В тому, що питання про призначення київських виборів буде і далі відтягуватися, не сумніваються представники опозиції. Це на руку владі, кажуть лідери фракцій.
Нардепи так і не дійшли до питання про призначення виборів у Києві. Замість цього обранці проголосували за проведення позачергових місцевих виборів по всій Україні, які відбудуться 2 червня, і на яких обиратимуть сільських голів. Питання по Києву перенесли на середу.

«У мене сумніви, що на сьогоднішній день вибори відбудуться. Вони повинні були відбутися в позаминулому році, і в минулому році. До кінця відтягували. Чому? Тому що представник партії влади не має підтримки киян. Будь-який представник опозиційних сил виграє ці вибори», – сказав журналістам у кулуарах лідер фракції УДАР Віталій Кличко. Щодо питання про свою участь у виборах, Віталій Кличко продовжує ухилятися від відповіді, але додає: «Кличко Київ не підведе».

На думку ударівця Павла Розенка, якщо питання до виборів дійде, то необхідних голосів все одно не набереться. Про це він сказав у коментарі Голосу Америки.

«Голосів під київські вибори у нас немає! Партія регіонів і комуністи під різними приводами голосувати за це не будуть! І це очевидно», – зазначив нардеп.

Як повідомлялося раніше, Віталій Кличко, крім дати проведення виборів вимагає прийняття змін до виборчого законодавства про зміни повноваження столичного мера, а також про проведення виборів у два тури. Втім, як лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, так і лідер «Свободи» Олег Тягнибок переконані, що такі заклики лише затягнуть цей процес.

Втім, у своїй перемозі на столичних виборах представники опозиції впевнені. Вона стане «морально-психологічним здобутком перед президентськими виборами», переконаний голова партії «Свобода» Олег Тягнибок.
XS
SM
MD
LG