Спеціальні потреби

Верховна рада прийняла Пенсійну реформу


Верховна рада України
Верховна рада України

Попрацювавши до пізньої ночі, депутати таки подарували країні Пенсійну реформу. О пів на другу ранку на табло напівпорожньої зали Верховної ради висвітилась цифра – 248 «за». Урядовий проект Пенсійної реформи прийнятий у другому читанні і в цілому.

Документ був підтриманий здебільшого силами фракції Партії регіонів. Додали голосів також члени фракції НУНС, позафракційники, група «Реформи заради майбутнього» і Народна партія. Не брали участі в голосуванні фракція БЮТ-«Батьківщина» і комуністи.

Скандальну реформу парламент розглядав вісім з половиною годин. Із понад тисячі запропонованих поправок майже всі були відхилені.

Прийнята реформа передбачає підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років і збільшення страхового стажу для чоловіків та жінок на 10 років.

Максимальний розмір пенсії обмежили: тепер він може сягати не вище планки в 10 прожиткових мінімумів (що наразі становить 7 тисяч 640 гривень). Норма була підтримана, попри опір прихильників збереження захмарних VIP-пенсій. Водночас опозиція висловила побоювання, що згадану норму – про обмеження верхньої межі спецпенсій – ухвалено лише задля заспокоєння громадської думки, і що влада планує пізніше скасувати її через Конституційний суд.

Депутати відмовились також урівняти правила нарахування пенсій для себе з правилами її нарахування для решти українських громадян. За відповідну поправку, яку подав народний депутат Арсеній Яценюк, проголосували тільки 75 народних обранців. Відтак депутатам пенсію нараховуватимуть з розрахунку 80% від зарплатні, тоді як звичайним людям – з розрахунку 45%.

Опозиція уже пообіцяла оскаржити прийняту парламентом пенсійну реформу в Конституційному суді. Про це повідомила у п’ятницю лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Наша фракція буде звертатися до Конституційного суду, щоб скасувати незаконно прийнятий закон про Пенсійну реформу», – заявила Тимошенко. На її думку, закон було прийнято в сфальшований спосіб: принцип персонального голосування не дотриманий, і жменька депутатів у напівпорожньому залі вирішила долю мільйонів пенсіонерів. Як підрахував віце-спікер бютівець Микола Томенко, реально за закон проголосували менше третини від складу Верховної ради.

Аргументом для оскарження пенсійної реформи у БЮТі вважають також те, що реформа погіршує стандарти життя громадян, що забороняє робити Конституція.

Опозиція, крім того, закидає творцям реформи те, що питання підвищення пенсій не розглядається законом навіть у перспективі. Опоненти реформи заявляють, що владі йшлося не про реформу пенсійного забезпечення, а про суто технічну потребу: зменшити цифри дефіциту бюджету, що є умовою отримання наступного траншу кредиту Міжнародного валютного фонду. Заради цього, мовляв, і поспішали з прийняттям закону вночі, під завісу сесії.

У відповідь влада обіцяє, що пенсії колись таки підвищать. Автор Пенсійної реформи Сергій Тігіпко, виступаючи у четвер в ефірі 5-го каналу, запевнив, що додасть частині пенсіонерів по 100 гривень. З такою пропозицією віце-прем’єр планує звернутися до Кабміну через місяць.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG