Спеціальні потреби

В українському парламенті не працюють


Верховна рада не розпочала другої сесії. Увесь вівторок, який повинен був стати робочим для парламенту, трибуна була заблокована опозицією. Опозиційні сили вимагають дотримання Конституції, щоб народні обранці голосували персонально, інакше Рада не працюватиме.

Одна з основних вимог опозиції – включити систему голосування «Рада-3»із сенсорною кнопкою. Система вже розроблена і потребує законодавчого схвалення. На думку опозиційних політиків, персональна система голосування допоможе вирішити проблему «кнопкодавства» в парламенті.

Голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк повідомив журналістам, що всі три опозиційні фракції виступили з вимогою особистого голосування депутатів. За його словами, система персонального голосування заважає тільки Партії регіонів.

«Зрозуміло, що ця система не підходить для Партії регіонів. Вони б хотіли, щоб там один Чечетов сидів, а на табло було 240 голосів», – заявив Арсеній Яценюк.

Рішення увімкнути «Раду-3» залежить від голови парламенту Володимира Рибака. В коментарі Голосу Америки депутат від УДАРу Павло Розенко зазначив, якщо Рибак підписує розпорядження – Рада почне працювати.

«Рада почне працювати тоді, коли буде виконана норма Конституціії України і Закону «Про регламент», де чітко записано, що народні депутати України повинні голосувати особисто, у спосіб, який унеможливлює голосування за іншого. Коли ми побачимо, що працює цей «спосіб», тоді можна буде стверджувати, що всі рішення Ради є легітимними і не викликають жодних питань», – заявив Павло Розенко.

Крім «Ради-3» опозиціонери бачать й інші шляхи вирішення проблеми – голосування підняттям рук чи бюлетенями. «Ми даємо декілька варіантів для забезпечення цього процесу:«Рада-3», особисте голосування підняттям рук, голосування бюлетенями. Все залежить від політичної волі голови Верховної ради. Він підписує розпорядження, Рада починає працювати», – каже Розенко.
Рада почне працювати тоді, коли буде виконана норма Конституціії України і Закону «Про регламент», де чітко записано, що народні депутати України повинні голосувати особисто, у спосіб, який унеможливлює голосування за іншого. Коли ми побачимо, що працює цей «спосіб», тоді можна буде стверджувати, що всі рішення Ради є легітимними і не викликають жодних питань.
Павло Розенко

В свою чергу Володимир Рибак спробував знайти компроміс серед голів фракцій. Зокрема, голова українського парламенту заявив про готовність більшості розглянути шість законопроектів опозиції, які стосуються введення нової системи голосування. «При цьому опозиція закони запропонувала для розгляду і сама ж не дає можливості їх розглянути», – повідомив під час брифінгу Володимир Рибак.

Представники Партії регіонів нарікають – аби хоч якісь пропозиції були розглянуті, треба відкрити сесію, а трибуна заблокована. Голова парламентського комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної ради України, регіонал Володимир Макеєнко зазначив у кулуарах, що регламентний комітет готовий розглянути питання щодо введення системи голосування та сенсорної кнопки, але так як сесія не відкрита, протоколи із засідання комітету не матимуть юридичної сили.

«Для того, щоб Верховна рада почала працювати, необхідно хоча б відкриття сесії. Щоб з’ясувати усі нюанси, треба відкрити засідання комітету з питань регламенту. Але як його відкрити, коли Рада заблокована? Протокол не матиме юридичної сили, якщо не відкриється сесія парламенту», – заявив Володимир Макеєнко.

Наразі керівники фракцій домовилися у середу працювати в комітетах, та за цей час вирішити – як парламент почне працювати у четвер. Представники опозиції ж пообіцяли блокувати трибуну доки, доти особисте голосування в парламенті не буде забезпечено.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG