Спеціальні потреби

Тимошенко: влада планує фінансувати грошима МВФ газові оборудки


Тимошенко: влада планує фінансувати грошима МВФ газові оборудки

Колишній керівник українського уряду Юлія Тимошенко звинувачує владу у фінансуванні за рахунок позичок Міжнародного валютного фонду оборудок на ринку газу. На спеціальній прес-конференції лідер опозиційної партії Батьківщина заявила про намір нинішніх урядовців розрахуватися із газотрейдером «РосУкрЕнерго» коштами траншу МВФ. Тимошенко твердить, що це випливає із меморандуму із фондом, укладеним ще наприкінці минулого року і оприлюдненого лише кілька днів тому. Мовляв, документ передбачає механізм розрахунку із близькою до нинішньої влади комерційною структурою позиченими у МВФ грошима:

«Розрахунки з «РосУкрЕнерго» повністю забезпечуються не тільки траншем від МВФ, а ще забезпечуються прямим взяттям у людей грошей за рахунок підвищення цін на газ», – заявила Тимошенко.

Вона зауважує, що текст меморандуму з МВФ оприлюднили два місяці після його укладення, що на думку, екс-прем’єра свідчить про намір урядовців приховати істинні наміри використання цих коштів.

Тимошенко оцінює суму збитків мільярдами доларів і каже, що це підвищить дефіцит державного бюджету на 10%. Вона заявляє, що надіслала листа керівництву МВФ із проханням обумовити надання кредиту забороною розраховуватися із «РосУкрЕнерго», проте до її порад, очевидно, не прислухалися.

Лідер опозиційної партії заявила про намір зустрітися із керівництвом МВФ для додаткових консультацій, щоб не допустити нецільового, як вона підозрює, використання кредитних коштів цієї організації. Тимошенко також має намір проінформувати лідерів країн-донорів Фонду про свої підозри:

«Це гроші платників податків країн-донорів МВФ, і я щиро вірю в те, що вони відреагують на такі речі і обов’язково проведуть окремі консультації зі своїми представниками в Раді директорів МВФ і допоможуть нам зупинити відбирання в України державних фінансів, державних бюджетних ресурсів. Я просила би світових лідерів зробити все, що тільки можливо, щоб зруйнувати цю мегакорупцію в Україні», – цитує Тимошенко її персональний сайт.

Офіційні особи українського уряду і МВФ поки що не коментували озвучені екс-прем’єром звинувачення. Раніше посадовці вбачали провину самої Юлії Тимошенко в ситуації із «РосУкрЕнерго». Мовляв, коли вона керувала урядом, віддала наказ незаконно забрати у приватної компанії газ, який нині доводиться віддавати.

XS
SM
MD
LG