Спеціальні потреби

Україна розраховує відновити співпрацю з МВФ


Україна розраховує відновити співпрацю з МВФ

Українська влада розраховує відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом для отримання чергових траншів багатомільярдного кредиту. МВФ призупинив надання позички після того, як український уряд не виконав взятих на себе зобов’язань провести пенсійну реформу та поетапно підвищити до ринкового рівня ціну на газ на внутрішньому ринку.

Урядовці висловлюють упевненість, що Верховна рада підтримає урядовий проект закону про пенсійну реформу і схвалить його вже до закінчення нинішньої парламентської сесії. Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко каже, що МВФ і Світовий банк схвалили останню версію проекту закону. Інший урядовець, перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв, висловлював упевненість, що всі зобов’язання перед МВФ, необхідні для розблокування фінансування, Україна зможе виконати до середини липня.

Втім, правлячій Партії регіонів, очевидно, доведеться шукати голоси для підтримки суперечливого законопроекту, який передбачає зокрема поетапне підвищення пенсійного віку, серед опозиційних депутатів. Сьогодні партнери регіоналів з КПУ підтвердили, що не голосуватимуть за пропоновану урядом пенсійну реформу. Народний депутат з фракції Компартії Олександр Голуб заявив, що вона суперечить інтересам більшості громадян і сказав, що його політична сила закликатиме своїх прихильників до вуличних протестів. Комуністи також пропонують главі держави винести суперечливе питання на всенародний референдум:

«За кожною принципово важливою реформою треба проводити референдум і здійнювати її виключно за волею громадян. Нехай президент підтвердить свою безальтернативну проєвропейську спрямованість і спитає у громадян, чи хочуть вони реалізації реформ, які нав’язує МВФ», цитує Голуба партійний сайт.

Керівник уряду Микола Азаров раніше заявляв, що неотримання чергових траншів МВФ некритичне, і Україна може обійтися й без цих грошей. Проте після ще однієї безуспішної спроби переконати російських партнерів переглянути формулу розрахунку ціни на газ посадовець визнає, що допомога міжнародної фінансової інституції може знадобитися в разі різкого зростання ціни на російський газ. Деякі експерти висловлювали побоювання, що Україна не зможе обслуговувати свої зовнішні кредити, якщо не вдасться домовитися про відновлення фінансуванння Міжнародним валютним фондом.

XS
SM
MD
LG