Спеціальні потреби

В Україні почалося скорочення держапарату


В Україні почалося скорочення держапарату
В Україні почалося скорочення держапарату

Українська влада продовжила масштабне реформування системи управління країною. Напередодні пізно увечері президент Віктор Янукович підписав укази про скорочення кількості міністерств і відставки членів Кабміну. Втратили свої посади дев’ять міністрів і три керівники держкомітетів. Функції декількох міністерств об’єднали.

У президентській адміністрації називають ці зміни оптимізацією системи центральних органів виконавчої влади. Адже український уряд був чи не найчисельнішим у Європі. Загалом кількість членів Кабінету міністрів зменшилася з 36 до 18. Більш ніж на половину збираються зменшити й число працюючих у Кабміні з нинішніх майже 1200 осіб.

Віктор Янукович не приховує, що однією з цілей реформи є економія коштів бюджету:

«Давайте сьогодні разом зробимо черговий крок у майбутнє: для створення ефективної системи влади, поборемо корупцію, за рахунок дерегуляції, за рахунок адміністративної реформи оптимізуємо державні фінанси, які ми витрачаємо на утримання наших міністерств, відомств. А на черзі у нас будуть і місцеві адміністрації».

Проте головним завданням адмінреформи предствники владної коаліції називають вдосконалення системи управління. Народний депутат від фракції Партії регіонів Володимир Вечерко прогнозує, що реорганізація дозволить покращити систему ухвалення рішень:

«Головна ідея і мета адміністративної реформи – це підвищити якість управління країною, підвищення ефектвності роботи. Тобто створення системи, де будуть відсутні органи, які дублюють функції один одного».

Скорочення держапарату на місцевому рівні «регіонали» називають другим етапом адмінреформи.

Оглядачі звертають увагу, що внаслідок розпочатої реформи ліквідовано Держкомітет з питань регуляторної політики і підприємництва. Звільнення його голови Михайла Бродського домагалися підприємці, які протестували проти ухвалення нового податкового кодексу. Політологи також відзначають значне скорочення у новому уряді повноважень Сергія Тігіпка. Чужий для команди президента політик, який раніше відповідав за реформування економіки, відтепер буде займатися впровадженням змін в пенсійне законодавство. Враховуючи заплановані непопулярні у населення заходи, зокрема і підвищення пенсійного віку, оглядачі прогнозують подальше падіння президентського рейтингу пана Тігіпка.

Опозиція традиційно відгукнулася на дії влади критикою. Один із лідерів партії «Батьківщина» Олександр Турчинов вважає, що кількісні зміни в Кабінеті міністрів, не призвели до змін якісних. Він зауважує, що політику уряду й надалі визначатимуть ті ж люди:

«На ключових посадах залишаються ті самі люди, які відповідають за провал соціально-економічної політики, за збільшення цін, тарифів, за приниження національних інтересів України», – цитує пана Турчинова офіційний веб-сайт партії. Крім того, в «Батьківщині» звертають увагу на зростання останніми роками чисельності працівників, які обслуговують главу держави.

Критично відгукнулися про президентські ініціативи і в парламентській партії «Наша Україна». Там нарікають, що попри скорочення кількості працівників, не зазнали суттєвих змін надмірні повноваження державних органів, надалі залишаються занадто зарегульованими усі сфери життя, а механізм влади залишається неефективним і налаштованим на репресії. Урядову реформу в «Нашій Україні» називають димовою завісою, мета якої «не допустити притягнення до відповідальності за бездіяльність та зловживання» нинішніх чиновників.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG