Спеціальні потреби

Аграрії закликають уряд скасувати квотування експорту зерна


Аграрії закликають уряд скасувати квотування експорту зерна
Аграрії закликають уряд скасувати квотування експорту зерна

Українські аграрії закликають уряд негайно відмовитися від обмеження вивезення з країни зернових і скасувати систему експортних квот. Експерти вважають, якщо зняти встановлені заборони, вдасться зберегти вирощений фермерами врожай. Президент Української зернової асоціації Володимир Клименко висловився за усунення обмежень вже з нового року. На думку експерта, це дозволить стабілізувати роботу зернового ринку. Клименко також закликає уряд усунути деякі дискримінаційні, на його думку, норми з ухваленого податкового кодексу:

«Щоб уникнути негативного сценарію, Українська зернова асоціація закликає аграрні об’єднання і Кабінет міністрів України провести екстренну нараду. Ми маємо відверто обговорити ситуацію на зерновому ринку, швидко виправити помилки», – цитує експерта сайт УЗА.

Експерти кажуть, якщо уряд погодиться переглянути встановлені обмеження на початку року, аграрії встигнуть продати вирощене зерно. Старший аналітик компанії Dragon Capital Тамара Левченко вважає, що зібраний врожай дозволяє вивезти за кордон до 16 мільйонів тонн збіжжя, що значно перевищує встановлені розміри квот:

«Скасування експортних квот раніше, ніж очікувалося, справить позитивний вплив на сільгосподарчі підприємства, надавши їм можливість експортувати накопичені значні запаси зерна з врожаю цього року», – цитує експерта сайт Української зернової асоціації.

Цього тижня міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявив про плани переглянути політику обмеження експорту зернових наприкінці січня або на початку лютого. Мовляв, тоді уряд проаналізує залишки зернових. В Кабміні пояснюють встановлення обмежень необхідністю контролю цін на хліб на внутрішньому ринку.

Аграрії застерігають, що через невеликі обсяги квот і неоперативну систему їх розподілення в країні не вистачає елеваторів для зберігання зерна. За оцінкою президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка, через невиправдані обмеження близько мільйона тонн кукурудзи можуть зіпсуватися найближчим часом. Деякі господарства через нестачу потужностей для зберігання взагалі відмовилися збирати вирощений врожай. За оцінкою експерта, через встановлення квот фермери недоотримають близько 20 мільярдів гривень.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG