Спеціальні потреби

Уряд: українська економіка оздоровлюється


Уряд: українська економіка оздоровлюється
Уряд: українська економіка оздоровлюється

Українські урядовці заявляють, що підвищення міжнародними агенціями інвестиційного рейтингу країни свідчить про оздоровлення економіки та дієвість обраного владою курсу реформ. Напередодні компанія Fitch Ratings, з огляду на значне зменшення дефіциту державного бюджету, змінила інвестиційний рейтинг України зі «стабільного» на «позитивний». Коментуючи цей факт, віце-прем’єр міністр Сергій Тігіпко сказав, що на фоні нестабільності на світових ринках ситуація в Україні дає підстави для приходу інвестицій:

«Поліпшення рейтингів свідчить про правильність курсу економічної політики, яка проводиться урядом. Зростання довіри інвесторів до України особливо важливе на тлі загострення боргових проблем в Євросоюзі і США».

Аналітики також вказують, що на рішення Fitch вплинуло схвалення парламентом пенсійної реформи, на чому наполягав один із ключових кредиторів українського уряду – Міжнародний валютний фонд. «Це дійсно важливий крок на шляху реформ, який допоможе покращити ситуацію в державних фінансах в довгостроковій перспективі та значно поліпшує шанси на відновлення програми МВФ» – вважає головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Білан.

Позитивні оцінки розвитку української економіки дають і в Європейському банку реконструкції та розвитку. Експерти ЄБРР поліпшили прогноз зростання виробництва в Україні до 5%. Щоправда в банку вважають, що інфляція в країні за підсумками року виявиться також вищою, ніж очікувалося раніше.

Водночас Міністерство фінансів оприлюднило інформацію про рекордне збільшення зовнішнього боргу країни. За офіційними даними, він уперше в історії країни перевищив 60 мільярдів доларів. Оглядачі називають тенденцію до збільшення зовнішніх запозичень найбільшою загрозою для економіки країни.

Про небезпеку нарощення кредитів говорять і самі урядовці. Сергій Тігіпко називає зниження державних витрат одним із головних, хоча й непростих завдань влади:

«Ми повинні навчитися жити відповідно до своїх фінансових можливостей. Але разом з цим потрібно вжити заходів для забезпечення сталого розвитку економіки, енергійно продовжувати розпочаті економічні та соціальні реформи, які допоможуть зробити країну привабливою для інвесторів».

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG