Спеціальні потреби

Росія заохочуватиме Україну до вступу в Митний союз


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров

Росія заохочуватиме України приєднатися до Митного союзу, який вже діє на території трьох пострадянських країн. Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров, перебуваючи із візитом у Києві, заявив, що його країна робитиме це «лише ласкою».

Напередодні про нові ініціативи співпраці із Митним союзом у щорічному посланні до Верховної ради говорив і президент Віктор Янукович. Він дав зрозуміти, що йдеться про особливі умови співробітництва для України, які можуть відрізнятися від тих, на яких уже взаємодіють Росія, Білорусь і Казахстан:

«Ми сьогодні розглядаємо питання співпраці України з Митним союзом. Вважаю, що подальший розвиток стосунків з Митним союзом буде спиратись на нову договірну базу щодо угод про вільну торгівлю та можливу пакетну угоду про співпрацю за формулою «3+1». Це дасть нам змогу забезпечити реальний курс на зближення європейського та євро-азійського економічних просторів».

Українська влада переконана, що такий формат не зашкодить переговорам із іншим важливим партнером – Європейським Союзом – про зону вільної торгівлі. Хоча сигнали, які подають в ЄС радше свідчать про зворотнє. Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзет в інтерв’ю Інтернет-виданню «Українська правда» заявив про неможливість одночасного приєднання до Митного союзу з Росією і зони вільної торгівлі з Євросоюзом.

«Президентові відомо, що згода на пропозицію щодо Митного союзу означатиме попередньо припинення переговорів про угоду щодо вільної торгівлі з ЄС», – цитує дипломата видання.

Водночас керівник російського МЗС Сергій Лавров закликає спокійніше дивитися на цю ситуацію. Мовляв, країни-члени Митного союзу вже ведуть переговори про зону вільної торгівлі з іншими державами, а в переспектві планують домагатися таких же умов торгівлі з країнами ЄС, і ні в кого це не викликає бурхливої реакції. Тому заяву президента Януковича про плани тісніше співпрацювати з сусідами він назвав прагматичною і такою, що має здоровий глузд.

Минулого тижня українські урядовці робили суперечливі заяви на цю тему. Спочатку в Міністерстві економіки заявили, що ведуть переговори з Росією про вступ до союзу в обмін на значні фінансові поступки. Згодом в МЗС заперечили, що якісь переговори про це ведуться.

Українські видання пишуть, що питання Митного союзу буде центральним під час візиту прем’єра РФ Володимира Путіна до Києва цього місяця. Повідомляють, що російський урядовець може запропонувати Україні пакет значних фінансових бонусів за згоду приєднання до митного альянсу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG