Спеціальні потреби

Президент ПАРЄ: «Відповіді влади щодо Тимошенко і Луценка нас не задовольняють»


Влада випромінює оптимізм, опозиція б’є на сполох. Діаметрально протилежні думки про ситуацію в Україні вислухав під час візиту до Києва президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Жан-Клод Міньйон.

Україна працює над виконанням своїх зобов’язань перед Радою Європи. У цьому запевнив європейського гостя президент України. На зустрічі з головою ПАРЄ у середу Віктор Янукович відзвітував: європейський план дій для України успішно виконується. Янукович, зокрема, похвалився новим Кримінально-процесуальним кодексом. Як приклад реформ він навів також ухвалений закон про адвокатуру та розроблений законопроект про прокуратуру. Янукович запевнив: до своїх зобов’язань Україна ставиться відповідально і прагне вчасно їх виконати. «Ми налаштовані на виконання плану дій, ця робота знаходиться на моєму особистому контролі», – заявив глава держави.

Натомість опозиція дотримується іншої думки. Реформи не йдуть, бо влада в них не зацікавлена. Таке заявив під час зустрічі з президентом ПАРЄ лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. За його словами, від нинішньої влади марно чекати судової реформи, змін у правоохоронній системі чи появи Виборчого кодексу. «Без політичної волі втілити в Україні ці реформи неможливо, а президент Янукович не демонструє такої політичної волі», – підкреслив Яценюк. Лідер фракції «Батьківщина» наголосив також на проблемі політв’язнів та заявив: Юлія Тимошенко і Юрій Луценко мають бути звільнені.

Україна скочується до диктатури. Так бачить ситуацію лідер іншої опозиційної партії «Свобода» Олег Тягнибок. На зустрічі в Раді з президентом ПАРЄ Тягибок заявив: «Один зі способів узурпації влади – це намагання Банкової переписати Конституцію «під себе». Для цього, мовляв, і створена Конституційна асамблея при президенті – щоб допомогти Януковичу змінити Конституцію та обиратися не всенародно, а в парламенті.

Вислухавши усіх промовців, президент ПАРЄ підвів риску під почутим і побаченим. Реформи треба пришвидшити, а питання Тимошенко і Луценка – вирішити.

Як він заявив, ПАРЄ стурбована становищем судової системи та фактами вибіркового правосуддя по відношенню до Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. «Відповіді представників української влади щодо цих фактів не задовольняють ПАРЄ, і в цьому питання від декларацій необхідно переходити до конкретних дій», – сказав Жан-Клод Міньйон, слова якого цитує прес-служба «Батьківщини».

Президент ПАРЄ порадив Україні поквапитися з реформами. «Нині необхідно пришвидшити свій поступ до стандартів Ради Європи», – сказав європейський гість, нагадавши про плани України підписати Угоду про асоціацію з ЄС у листопаді цього року.
Президент ПАРЄ порадив Україні поквапитися з реформами. «Нині необхідно пришвидшити свій поступ до стандартів Ради Європи», – сказав європейський гість, нагадавши про плани України підписати Угоду про асоціацію з ЄС у листопаді цього року.

Жан-Клод Міньйон уперше приїхав в Україну після свого обрання на початку 2012 року президентом ПАРЄ. Візит розпочався у вівторок 26 березня, і тоді ж таки мала відбутись зустріч європейського гостя з Януковичем. Утім, зустріч перенесли на середу – без пояснення причин.

У деяких ЗМІ висловлювалась версія, згідно з якою президент ПАРЄ прибув до Києва, щоб обговорити особисто з Януковичем проблему недопуску в Україну доповідачок Ради Європи. Співдоповідачки моніторинової місії мають підготувати звіт щодо ситуації в Україні, проте українська влада ось уже два місяці під різними приводами відкладає відвідини. Утім, у самій Раді Європи дипломатично заявили, що причини перенесення візиту суто технічні. Спростовують повідомлення ЗМІ і в українському Міністерстві закордонних справ. Як стверджують в МЗС, інформація про навмисне затягування візиту доповідачок ПАРЄ в Україну безпідставна.

Візит президента ПАРЄ в Україну триватиме до 28 березня. Раніше у своїх інтерв’ю Жан-Клод Міньйон заявляв, що проситиме українську владу про дозвіл на зустріч з Юлією Тимошенко.
XS
SM
MD
LG