Спеціальні потреби

Депутати ВР схвалили бюджет-2011 за 33 хвилини


Верховна рада України
Верховна рада України

Як і обіцяли представники Партії регіонів, Україна отримала бюджет-2011 до Нового року. Його проголосували за рекордно короткий термін – 33 хвилини, до того ж без резолюції бюджетного комітету Верховної ради.

До другого читання документа депутати подали понад 2 тисяч поправок, однак документ постатейно не розглядався. Парламент обмежився виступами із загальною оцінкою фінансового плану наступного року.

Доходи державного бюджету України на 2011 рік очікуються у сумі 281.464.879,4 тисяч гривень (що трохи більше 35 мільярдів американських доларів), з них 42.883.686,5 тисяч гривень у спеціальному фонді.

Видатки затверджено на 321.948.850,3 тисяч гривень (40 мільярдів доларів). Граничний розмір дефіциту державного бюджету України – 38.843.000 тисяч гривень.

Депутати доручили Кабінету міністрів за наслідками виконання бюджету у першому кварталі внести проект закону про зміни до держбюджету в частині збільшення фінансування статей за соціальними видатками. Це означає, що вже весною бюджет можуть суттєво змінити з огляду на економічний стан країни
.
Загалом, за закон в цілому проголосували 279 народних депутатів з 298, зареєстрованих у сесійній залі. Попри критичні зауваження до документа з боку комуністів, ця фракція за виключенням двох депутатів проголосувала за бюджет. Фракції «БЮТ-Батьківщина» і велика частина НУНС участь в голосуванні не брали і не були присутні в залі.
Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що бюджет не є ідеальним, і що він є наслідком складаної економічної ситуації, що залишилася йому в спадок від попередників.

Опозиція була значно радикальнішою в оцінках і назвала бюджет 2011 року «бюджетом провалу».

Голова опозиційного уряду Сергій Соболєв по перше відзначив закритість при ухваленні цього документа, коли пропозиції депутатів не були враховані. «Це бюджет, який не дає ніякого прогресу країні, а це реально бюджет регресу», – сказав депутат.

Одна з проблем, на його думку, що «уряд вперше отримає право необмежених запозичень як в середині держави, так і за кордоном». «Ті обмеження, які встановлені в бюджеті, дають можливість брати десятки мільярдів доларів, не несучи відповідальність ні перед парламентом, ні перед країною», – зазначив Соболєв.

Також він відзначив, що для більшості країни цей бюджет надзвичайно економний на рівні соціальних виплат, ін. розкішний для «1% населення – це бюджет, коли ні в чому собі не відмовляй – це бюджет для адміністрації президента, для Кабінету міністрів, для чиновників вищого ґатунку».

Ще одна проблема, на думку опозиції, що бюджет на 2011 рік не враховує ні світову кон’юнктуру, ні світові ціни, які передбачаються, «зокрема всі економісти заявляють, що ціна на газ буде не менше 290-300 доларів за 1 тис. куб. метрів. В проекті бюджету закладені показники як мінімум на 50 дол. нижче» – зазначив прем’єр опозиційного уряду.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG