Спеціальні потреби

Кожара пророчить Україні інвестиційний бум


Кожара пророчить Україні інвестиційний бум
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Кожара пророчить Україні інвестиційний бум

У середньостроковій перспективі Україна значно виграє від цієї угоди
Леонід Кожара
Інвестиційний бум за лічені роки пророкують Україні у Міністерстві закордонних справ. Про це заявив у вівторок очільник відомства Леонід Кожара на зустрічі в Американсько-українській бізнес-раді. Міністр окреслив нові можливості, які відкриває перед західними бізнесами плановане на листопад підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Близький той день, коли західним компаніям буде комфортно вести бізнес в Україні, а поняття «пострадянського простору» зникне. У цьому Леонід Кожара запевнив представників західної бізнес-спільноти у зв’язку з планованим підписанням Угоди про асоціацію з ЄС:

«Як бізнес-спільнота, так і споживачі пожнуть плоди угоди достатньо скоро».

Після довголітніх обіцянок, реального поступу очікують і бізнесмени. Вони уточнюють у міністра, коли саме бізнес-клімат потеплішає, буде приборкано корупцію і з’являться прозорі правила гри. Кожара запевняє: якщо угоду підпишуть, Україну буде не впізнати вже років за 3-4:

Кожара про Тимошенко, ЄС, Митний союз
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:26 0:00
«Буде нелегко протягом перших років імплементації угоди про зону вільної торгівлі, оскільки буде складний процес ухвалення, впровадження в життя європейських стандартів, але в середньостроковій перспективі Україна значно виграє від цієї угоди».

Подібну думку висловлює президент Американсько-української бізнес-ради Морґан Вільямс:

«Якщо Україна підпише угоду, вийде до цього грального столу, то вона як друга за величиною європейська країна може стати одним з головних гравців у Європі. Зараз у повітрі розлите це відчуття: Україна нарешті розвертається, рухається в правильному напрямку, і це суттєво впливає на настрої кожного, хто думає інвестувати сюди гроші».

Підписання угоди повинно сприяти інвестиційному клімату в Україні, вважає голова представництва Vanсo Prykerchenska Ltd. Джим Баун:

«Я вірю, що з підписанням угоди інвестиційний клімат покращиться. Україна одразу стане більш привабливим місцем для інвестицій, оскільки правила гри будуть визначені ясніше. Тому я дуже оптимістично налаштований».

А ось, що сказав Кіт Сміт з Центру аналізу європейської політики (CEPA):

«Якщо угоду буде підписано, то я відкоркую пляшку шампанського і святкуватиму. Бо це реальний крок вперед і для України, і для Європи, і для Сполучених Штатів».

У зв’язку зі сподіваним підписанням Угоди про асоціацію бізнесмени та журналісти запитали у міністра Кожари також про долю Юлії Тимошенко. Як він заявив, переговори про відправлення її на лікування до Німеччини не ведуться.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG