Спеціальні потреби

У Львові критикують ЮНЕСКО, бо "не наважились" заявити, що саме Росія здійснила удар по зоні Всесвітньої спадщини


Мистецька інсталяція у Львові, яка символізує вбитих українських людей і присвячена 500-му дню нападу Росії на Україну, 7 липня 2023 р. REUTERS/Павло Паламарчук
Мистецька інсталяція у Львові, яка символізує вбитих українських людей і присвячена 500-му дню нападу Росії на Україну, 7 липня 2023 р. REUTERS/Павло Паламарчук

Мер Львова Андрій Садовий розкритикував реакцію ЮНЕСКО на удари по “буферній зоні об’єкта Всесвітньої спадщини”, якою є ансамбль історичного центра міста. У офіційній заяві організації засуджено “безіменний” напад та чітко не вказано, що саме Росія здійснила бомбардування.

“Правосуддя полягає в тому, щоб судити вбивцю, а не пістолет”, – написав Садовий у Twitter.

Правосуддя полягає в тому, щоб судити вбивцю, а не пістолет.
Андрій Садовий

Міський голова обурився, що “назвати країну-терориста, яка здійснює ці обстріли, вони не наважились”. А також тим фактом, що РФ залишається членом виконавчого комітету організації.

Американський телеканал CNN цитує також слова Садового до ЮНЕСКО про те, що "уміння називати речі своїми іменами є однією з характеристик культури, яку ви повинні захищати", він закликав організацію переглянути свої цінності.

ЮНЕСКО у своїй заяві про ракетний удар по Львову 6 липня оприлюднило заяву, що це “перший напад, перший з моменту початку війни 24 лютого 2022 року на території, що охороняється Конвенцією про всесвітню спадщину, є порушенням цієї Конвенції, а також Гаазької конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у збройних конфліктах”.

Зобов'язання за цими конвенціями поширюються і на так звані буферні зони об’єктів історичної спадщини, що є додатковим рівнем їх захисту.

ЮНЕСКО також запевняє у заяві, що у березні 2022 року генеральний директор організації Одрі Азуле надіслала листа міністру закордонних справ РФ, щоб нагадати йому про ці зобов’язання та уточнити координати об’єктів Світової спадщини в Україні.

Львів (разом із Одесою) входить до мережі креативних міст ЮНЕСКО у галузі літератури. У листопаді 2021 року до мережі креативних міст у галузі музики було включено місто Харків.

З початку війни ЮНЕСКО підтвердило пошкодження понад 260 українських культурних цінностей.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG