Спеціальні потреби

Посла Франції не пустили до Тимошенко


美国之音专访达赖喇嘛
美国之音专访达赖喇嘛

Послу Франції з прав людини відмовили у побаченні з Юлією Тимошенко. Франсуа Зімере, який приїхав в Україну спеціально для того, аби пересвідчитись, у яких умовах утримують ув’язнену екс-прем’єрку та який стан її здоров’я, поїде додому ні з чим. Свою відмову на запит французького дипломата харківські пенітенціарники пояснили тим, що в середу з Тимошенко саме проводять слідчі дії. (При цьому адвокат Сергій Власенко заявив, що жодні слідчі дії у цей день не планувалися).

Відтак посол Зімере зміг лише поспілкуватися з журналістами під стінами харківської Качанівської колонії, у розмові з якими похвалив Тимошенко за хоробрість.

«Вона дуже хоробра, однак існує певне занепокоєння умовами її перебування тут і станом здоров’я», – сказав правозахисник.

Він також розповів, що у другий день свого візиту в Україну попроситься на побачення з іншими ув’язненими опозиціонерами – Юрієм Луценком та Валерієм Іващенком – які утримуються у столичному Лук’янівському СІЗО.

А тим часом саму Тимошенко влада готується перевести з колонії в Харкові в інше місто, наприклад, у Дніпропетровськ. Про це заявляють соратники опозиціонерки, стверджуючи, що інформація – з надійного та перевіреного джерела. Як сказав журналістам у середу під стінами Качанівської колонії бютівець Михайло Волинець, знамениту ув’язнену вирішили перевести в котресь із міст, яке не прийматиме чемпіонату ЄВРО-2012. За його словами, в такий спосіб влада хоче уникнути зайвого збурення та додаткової уваги до засудженої опозиціонерки.

Чутки про те, що Тимошенко кудись переведуть, почали циркулювати у минулі вихідні. Тоді навіть виникло припущення, що її відвезуть назад до Київського СІЗО. Однак тюремники ці повідомлення спростували. Як стверджує Волинець, саме витік інформації змусив владу призупинити свій план з переведення екс-прем’єрки в іншу колонію, проте цей план рано чи пізно буде реалізований. Народний депутат заявив також про готовність до силового захоплення Качанівки з метою визволення Тимошенко. За його словами, для цього знадобиться лише з десяток «бойових депутатів».

Разом із чутками про можливе переведення екс-прем’єрки в іншу колонію, продовжують циркулювати суперечливі та часом взаємовиключні коментарі про стан здоров’я ув’язненої. У середу вона вкотре відмовилася від послуг лікарів Міністерства охорони здоров’я. І тоді ж таки у середу Генеральна прокуратура нарешті заявила, що згодна з обстеженням Тимошенко незалежними медиками та навіть посприяє організації спільної групи українських та міжнародних фахівців.

Водночас підтвердилося повідомлення, озвучене напередодні першим заступником глави партії «Батьківщина» Олесандром Турчиновим, про вилучену представниками влади медичну картку з історією хвороби Тимошенко. (Як припускав Турчинов, картка знадобилася владі для фальсифікації історії хвороби). У Службі безпеки пояснили, що медкартка Тимошенко справді вилучалася, бо була необхідна слідчим для з’ясування усіх обставин порушеної проти екс-прем’єрки кримінальної справи. Як сказали в СБУ, історію хвороби Тимошенко слідчі вже почитали і картку вже повернули назад до приватної клініки «Медіком».

У середу стало також відомо, що одну зі справ, порушених проти Тимошенко Службою безпеки – про приховування валютної виручки від діяльності ЄЕСУ – закрито. Справу закрили через набуття чинності законом про декриміналізацію економічних злочинів. Утім, припинення кримінального переслідування за одним з епізодів навряд чи принесе полегшення опозиціонерці. Решта звинувачень у справі ЄЕСУ залишаються, і слідчі СБУ далі їх розслідують, навідуючи засуджену в камері Качанівської тюрми.

XS
SM
MD
LG