Спеціальні потреби

Тимошенко відмовилась від правосуддя по-українськи і звертає погляд до Європи


Тимошенко відмовилась від правосуддя по-українськи і звертає погляд до Європи

Тимошенко припиняє захищатися в українських судах. Ув’язнена екс-прем’єрка не оскаржуватиме далі ні «газовий» вирок, ані повторний арешт.

Про рішення своєї підзахисної повідомив на засіданні Апеляційного суду у четвер її адвокат Сергій Власенко. Як випливає із зачитаної ним заяви, переданої з СІЗО, Тимошенко виходить з апеляційного процесу, оскільки остаточно втратила надію на правосуддя в Україні.

«Спостерігаючи з-за ґрат Лук’янівського СІЗО за спектаклем жаху та абсурду, на який перетворився судовий процес, пов’язаний з моїм іменем, я вирішила відмовитись від будь-якої участі в ганебному процесі і від подання касації на незаконні рішення судів першої та другої інстанції», – мовиться в заяві, підписаній опозиціонеркою.

Не з’являтимуться на слухання відтепер і її адвокати. Як сказав Власенко, «немає сенсу брати участь у фарсі». Як він стверджує, всі зусилля захисників даремні, а їхніх аргументів ніхто не чує. За його словами, останньою краплею, яка переконала захист у безперспективності пошуків правди в українських судах, стало схвалення Апеляційцним судом суду в тюремній камері та повторного арешту Тимошенко.

При цьому відмова від апеляції і касації, як вважає Власенко, не завадить екс-прем’єрці захищатися через Європейський суд з прав людини. Відповідаючи на запитання журналістів, чи не буде перешкодою на шляху до Європейського суду те, що не пройдено всі інстанції в Україні, адвокат запевнив: не буде; хоча юридичних подробиць роз’яснювати не став.

Апеляційний процес у «газовій» справі, тим часом, триватиме далі – без підсудної і без захисників. Чергове засідання призначили на п’ятницю 23 грудня.

Натомість адвокати Тимошенко зосередяться на процесі в Європейському суді. Як стало відомо, інтереси екс-прем’єрки там представлятимуть Валентина Теличенко і Сергій Власенко. Про це сповістив у четвер офіційний сайт лідерки опозиції. Як підтверджується у повідомленні, справу «Тимошенко проти України» Європейський суд вирішив розглядати у пріоритетному порядку. При цьому в скарзі, поданій адвокатами, йдеться про політично вмотивоване переслідування екс-прем’єр-міністра. Скарга вказує на незаконне взяття під варту, порушення, допущені при досудовому і судовому слідстві, а також неадекватні умови тримання в слідчому ізоляторі та ненадання медичної допомоги. Крім скарг адвокатів, Європейський суд долучив до матеріалів справи звіт Європейського комітету з питань запобігання катуванням, де йдеться про неналежні умови утримання в’язнів у Київському СІЗО, та резолюцію Європарламенту про неприпустимість вибіркового судочинства в Україні.

А тим часом провалилася чергова спроба визволити опозиціонерку з тюрми через декриміналізацію статті, за якою її засуджено. Окрилені заявою президента Януковича на прес-конференції в середу – мовляв, він не проти звільнення Тимошенко, якщо парламент прийме відповідний закон – опозиційні фракції зажадали негайного розгляду цього закону. Проте більшість відмовилася розглядати саму можливість включення питання до порядку денного. Сигнальне голосування, проведене спікером Литвиним, засвідчило, що за декриміналізацію «статей Тимошенко» готова голосувати сама лише опозиція – 156 народних депутатів.

XS
SM
MD
LG