Спеціальні потреби

Суд залишив Тимошенко в СІЗО


На підтримку Юлії Тимошенко
На підтримку Юлії Тимошенко

Суд залишив Юлію Тимошенко за ґратами. Захист тричі подавав клопотання скасувати арешт, і суддя тричі його відхиляв.
Суддю Кіреєва не переконали ані аргументи адвоката про те, що Тимошенко від суду не ухилялася, ні прохання лідерів церков, зокрема УПЦ Київського патріархату Філарета, відпустити ії на поруки, ані аналогічні звернення видатних українських діячів, депутатів, інтелігенції. Як щоразу пояснював у своїх відмовах Кіреєв, Тимошенко систематично порушувала судову процедуру та перешкоджала встановленню істини, і нових підстав для зміни запобіжного заходу у клопотаннях не наведено.

Сама ж Тимошенко від початку засідання заявила, що ні про що не проситиме суд. На запитання Кіреєва, чи підтримує вона клопотання про звільнення з-під варти, екс-прем’єрка сказала:

«Я ні про що вас просити не буду, запам’ятайте це! І я ніколи перед вами не встану». Як вона додала, «Ніякі ваші костоломні заходи мене не зупинять. Я свою справу роблю. І ви свою чорну справу робіть».

Провівши три ночі в СІЗО, Тимошенко постала перед судом у світлому вбранні і зі звичною косою. Арештовану не помістили в клітку і не вдягли їй наручників, дозволивши сидіти на колишньому місці поряд із захисником. Змінилося хіба те, що за спиною підсудної тепер перебувають наглядачі.

Проте назовні біля Печерського райсуду атмосфера після арешту наелектризована. Колишні десятки і сотні прихильників Тимошенко, що чергували на пікетах, змінилися тисячами. Опозиція оголосила безстрокову акцію протесту і, попри судову заборону масових акцій, розбила наметове містечко на Хрещатику біля суду та на Лук’янівці біля СІЗО. Влада погрожує знести намети; кількість міліції на Хрещатику безпрецедентна.

А тим часом 9 опозиційних парламентських партій вирішили вимагати звільнення Тимошенко, об’єднавшись у Комітет опору диктатурі. Як повідомив у понеділок голова фракції БЮТ Сергій Соболєв, документ про створення Комітету підписали «Батьківщина», «Народна самооборона», «Фронт змін», «Громадянська позиція», «Народний Рух», «Наша Україна», «Реформи і порядок», «Європейська партія» та «Захисники вітчизни». Депутати розпочали також збір підписів за проведення позачергової сесії парламенту.

У дні після арешту Тимошенко лавиноподібно зростала також міжнародна реакція на подію. На захист лідерки опозиції висловились уряд Сполучених Штатів, Євросоюз і навіть Росія. Так, російське МЗС заявило, що «газові» угоди, підписані Тимошенко і Путіним, укладалися у суворій відповідності до чинного законодавства України і Росії та за підтримки президентів обох держав.

Заяву МЗС Росії екс-прем’єрка попросила долучити до матеріалів справи. Це ж питання вона поставила міністрові закордонних справ Костянтину Грищенку, якого у понеділок допитували як свідка. Утім, на її запитання Грищенку – як він розцінює те, що МЗС Росії вважає угоди, за які її судять, законними – суддя заборонив давати відповідь.

Судове засідання поновиться у середу 10 серпня. Прийнявши таке рішення, суд пішов назустріч проханню адвоката Юрія Сухова зробити перерву на один день, аби він, а також дочка і чоловік Юлії Тимошенко (які у понеділок отримали статус захисників підсудної) змогли перевідати та поспілкуватися з нею в СІЗО.

Захист уже заявив, що готує нову серію клопотань про зміну запобіжного заходу екс-прем’єрці. А в деяких ЗМІ з’явилась інформація про те, буцімто Юлію Тимошенко можуть випустити на свободу в найближчі дні. Як твердять деякі видання, посилаючись на анонімні джерела у Вищий раді юстиції, до рішення звільнити Тимошенко влада схиляється з огляду на реакцію всередині країни та за її межами. Як твердить поінформоване джерело, у понеділок цього не зробили тільки заради того, щоб зберегти обличчя.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG