Спеціальні потреби

Виїзд Тимошенко на лікування: запитань більше, ніж відповідей


Київ – Партія «Батьківщина» спростовує інформацію про призначення операції Юлії Тимошенко в німецькій клініці «Шаріте» на 15 вересня. Соратники екс-прем’єра також наголошують, що проблему Юлії Тимошенко не можна звужувати лише до одного кроку – лікування за кордоном. Між тим, українські експерти по-різному оцінюють перспективи розв’язання питання із виїздом Юлії Тимошенко за кордон. На думку одних, відповідь має бути знайдена до Вільнюського саміту. Інші ж вважають, що після укладення угоди про асоціацію в Євросоюзу з’являться додаткові важелі впливу на українське керівництво.

В опозиції наголошують на тому, що для лікування ув’язнених за кордоном нових законів ухвалювати не треба. А відтак виїзд Юлії Тимошенко можливий в рамках чинного законодавства.

Між тим, президент Віктор Янукович у недавньому інтерв’ю українським телеканалам сказав, що виїзд Юлії Тимошенко на лікування за кордон може відбутися лише в рамках закону, для чого необхідно внести до законодавства зміни. А його соратники в парламенті наголошують на неприпустимості переписування закону під одну людину.

Угода про асоціацію примусить Януковича виконувати зобов’язання – Рибачук

Заступник директора з міжнародних питань Центру ім. Разумкова Валерій Чалий вважає, що відповідь на це питання має бути знайдена до підписання угоди про асоціацію України з ЄС.

Важко уявити, як можна виконувати угоду про асоціацію або дочекатися її ратифікації, якщо Тимошенко перебуватиме за ґратами
Валерій Чалий
«Важко уявити, як можна виконувати угоду про асоціацію або дочекатися її ратифікації, якщо Тимошенко перебуватиме за ґратами. Тому це не питання – звільняти чи не звільняти? Питання – коли? А дати – відомі: це засідання на рівні міністрів 21 жовтня і вже зовсім критична дата – 18-19 листопада. Але місія Кокса-Кваснєвського наприкінці вересня вже має дати якісь висновки. Тому думаю, що часу залишається дуже мало», – вважає він.

Натомість екс-віце-прем’єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук вважає, що після підписання угоди про асоціацію в Євросоюзу з’явиться більше важелів тиску на українське керівництво.

Не думаю, що ультимативно стоїть питання про звільнення до підписання угоди, але впевнений, що після підписання можливості вирішення питання Тимошенко значно розширяться
Олег Рибачук
«Після підписання з’явиться багато нюансів – деякі параметри угоди почнуть працювати за певний час. А для української влади важливо, щоб запрацювали механізми фінансової підтримки. І тому, звичайно, буде набагато більше важелів впливу. Не думаю, що ультимативно стоїть питання про звільнення до підписання угоди, але впевнений, що після підписання можливості вирішення питання Тимошенко значно розширяться», – каже колишній урядовець.

Олег Рибачук також вважає, що після підписання угоди про асоціацію українська влада вже не зможе не виконувати зобов’язання, як це раніше робив Віктор Янукович, коли обіцяв європейським лідерам вирішити питання Юлії Тимошенко.

Експерти також наголошують на тому, що в європейських столицях вже не вимагають повної реабілітації українського екс-прем’єра як передумови для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Однак Юлія Тимошенко залишається для Євросоюзу символом того, що в Україні є вибіркове правосуддя.


Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG