Спеціальні потреби

Янукович відпустить Тимошенко до лікарів і «візьме паузу» в євроінтеграції


Юлія Тимошенко за ґратами
Юлія Тимошенко за ґратами

Найближчими днями Юлії Тимошенко нададуть медичну допомогу поза межами СІЗО, в одній із київських лікарень. Про це заявив президент Віктор Янукович під час спільної прес-конференції з президентом Литви Далею Грибаускайте.

«Я зранку цікавився цим питанням і мав розмову і з міністром охорони здоров’я, і з генеральним прокурором, і з міністром внутрішніх справ. І звернув їхню увагу на те, щоб вони стільки, скільки необхідно приділити уваги цьому питанню, приділили і надали всю необхідну медичну допомогу», – сказав Янукович, відповідаючи на запитання журналістів.

Як він додав, його поінформували, що медпункт у СІЗО не має необхідного обладнання. «Тому це лікування чи ці медичні послуги доведеться надавати в медичних установах міста Києва», – сказав президент.

«Мабуть, це буде зроблено сьогодні-завтра», – пообіцяв глава держави.

Під час спільної прес-конференції з президентом Литви Янукович мусив вислухати чергову порцію європейської критики. Грибаускайте заявила, що в Європі були шоковані вироком, винесеним лідерові опозиції, і розцінили це як спробу української влади нейтралізувати своїх політичних опонентів. При цьому гостя з Литви наголосила, що говорить від імені Європейського Союзу, який уповноважив її на цей меседж.

Виступаючи від імені ЄС, Грибаускайте закликала українську владу забезпечити справедливий апеляційний розгляд. Вона підкреслила, що успіх грудневого саміту Україна – ЄС безпосередньо залежить від того, якою буде ситуація зі справою Тимошенко.

Критику український президент вислухав і знову не почув. У той час як європейські лідери не втомлюються повторювати: зближенню України з ЄС перешкоджає ув’язнення лідера опозиції, Янукович не втомлюється їм відповідати: зближенню перешкоджає непрописана перспектива членства. На відсутність такої перспективи в угоді про асоціацію він поскаржився й президентові Литви і навіть висловив готовність через це «поставити на паузу» євроінтеграцію.

«Переговори [про асоціацію] закінчені. Залишилося прийняти політичне рішення. Спочатку парафувати ці документи про створення зони вільної торгівлі та про асоціацію, а потім вони повинні пройти ратифікацію в парламентах України та в країнах Європейського Союзу. Якщо в цьому питанні треба буде зробити якусь паузу – це не раз бувало в наших відносинах з Європейським Союзом. Можливо, це буде й зараз», – спрогнозував Янукович.

Нагадаємо: напередодні парламентський обмудсмен Ніна Карпачова заявила, що стан Юлії Тимошенко вкрай тяжкий і вона не підводиться з ліжка. Омбудсмен звернулась до прем’єр-міністра Миколи Азарова з вимогою дозволити провести медичне обстеження ув’язненої за межами СІЗО. Азаров на брифінгу у вівторок пообіцяв, що Тимошенко отримає всю необхідну лікарську допомогу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG