Спеціальні потреби

Кіреєв позбавив Тимошенко ще одного захисника


Кияни на підтримку Юлії Тимошенко
Кияни на підтримку Юлії Тимошенко

«Газовий» процес рухається до завершення. У понеділок слухання вступили у нову фазу – дослідження письмових доказів.

При цьому суд вирішив перескочити такий суттєвий процесуальний етап, як допит підсудної. Своє рішення суддя аргументував відмовою Тимошенко свідчити. Саме так Родіон Кіреєв витлумачив прохання екс-прем’єрки надати їй час на підготовку до допиту.

Як пояснювала Тимошенко, у вихідні вона не має змоги вивчати матеріали справи, оскільки у ці дні у СІЗО не пускають адвокатів. Просила три робочі дні, щоб дослідити матеріали та підготуватися до свідчень. А коли суддя відмовив, відреагувала саркастичним зауваженням, запропонувавши Кіреєву, для економії часу, одразу ж перейти до оголошення вироку.

«Скорочуйте судову процедуру і оголошуйте вирок. Він у вас уже написаний. Навіщо знущатися над людьми?» – обурилась Тимошенко.

Дослідження письмових доказів, якому було присвячено засідання у понеділок, супроводжувалося пересварками між суддею і захистом. Коли Кіреєв зачитував документи, з’ясувалося, що їхній текст відрізняється від копій, які мав на руках захист. Тимошенко заявила про фальшування доказів. Кіреєв, своєю чергою, закликав підсудну «не розігрувати спектакль».

Засідання у понеділок відзначилося також черговим вигнанням адвоката. Микола Титаренко відсторонений від захисту до кінця слухань. Таке рішення Кіреєв ухвалив через те, що адвокат, як було сказано, порушував порядок у судовій залі та затягував процес. Титаренко, своєю чергою, заявив, що його дії були спрямовані не на затягування процесу, а на з’ясування істини.

Це вже другий адвокат, відсторонений від справи. Раніше з процесу видалили захисника Сергія Власенка. Захищати Тимошенко наразі залишилися Микола Сірий, Юрій Сухов та Олександр Плахотнюк.

Під вечір суддя розглянув також чергове клопотання захисту відпустити Тимошенко з СІЗО. І за традицією – уже вдев’яте – відмовив.

Цього разу клопотання адвокатів було пов’язане, зокрема, з погіршенням здоров’я підсудної. Однак її скаргам на дедалі гірше самопочуття суд не повірив. Як сказала журналістам прокурор Лілія Фролова, Тимошенко виглядає «досить непогано».

«Сьогодні можна навіть сказати, що виглядає так, як і виглядала на початку судового засідання. Дуже приваблива жінка, і я особисто не помітила якихось змін на її обличчі. Прекрасно виглядає, акуратно», – поділилася враженнями Фролова.

Суд також знову відмовив Тимошенко в консультації особистого лікаря. Раніше підсудній тричі пропонували послуги спеціалістів з Мінохорони здоров’я, однак Тимошенко відмовлялась, кажучи, що не довіряє «підісланим лікарям».

Як повідомлялося, Тимошенко скаржиться на симптоми дивної хвороби та підозрює, що у слідчому ізоляторі її чимось труять.

А тим часом юридичний бік процесу скритикував федеральний суддя США Богдан Футей.

«Верховенство права в Україні у великій небезпеці. Суд має бути змагальним, а тут цього немає», – сказав Футей журналістам під будівлею Печерського райсуду. Він також закинув судові ігнорування права людини на охорону здоров’я. Футей додав, що у країнах Європи і США подібний процес був би неможливий.

Розгляд «газової» справи поновиться у вівторок 23 серпня о 14:00.

XS
SM
MD
LG