Спеціальні потреби

Тимошенко шукатиме нового адвоката


Юлія Тимошенко в суді
Юлія Тимошенко в суді

Судовий процес у «газовій» справі, що поновився у понеділок, перенесли на п’ятницю 15 липня. За дні, що залишились, екс-прем’єр Юлія Тимошенко повинна знайти собі нового захисника.

Ухваливши таку постанову, Печерський райсуд Києва тим самим задовольнив клопотання підсудної про надання їй трьох діб на пошуки нового адвоката.

Потреба у заміні виникла після того, як суд прийняв відмову Тимошенко від її нинішнього захисника Миколи Титаренка. До такого кроку підсудна вдалася після відмови судді надати її захисникові Титаренку належний час для ознайомлення зі справою.

Обґрунтуванню вимоги про додатковий час захист присвятив усю першу половину засідання у понеділок. Адвокат просив на вивчення справи додаткові 2 місяці. Як пояснював Титаренко, після його залучення до справи як захисника він мав на ознайомлення з матеріалами всього лише 2 дні. Тим часом у справі 16 томів; це 5 тисяч сторінок. Як заявив адвокат, час недостатній, і за таких умов він не в змозі забезпечити своїй підопічній повноцінний захист.

Коли ж суддя відмовився надати адвокатові додатковий час на вивчення справи, Тимошенко заявила, що в такому разі відмовляється від послуг Титаренка. За її словами, вона не сумнівається у професійності свого адвоката, проте змушена розірвати з ним контракт.

«Я не хочу, щоб людина завтра чи післязавтра знову від’їжджала з суду на «швидкій допомозі», – заявила Тимошенко, нагадуючи про випадок, який стався минулої п’ятниці. Тоді Титаренку стало зле і його просто із зали суду забрала «швидка». Як стверджує Тимошенко, до такого стану її захисника довела необхідність вивчати томи справи ночами.

Що ж до іншого адвоката, який представляє її інтереси, Сергія Власенка, то у понеділок він був відсутній на процесі. Як повідомила Тимошенко, Власенко вже повернувся з-за кордону, де збирав докази захисту в «газовій справі», і тепер перебуває у відрядженні з цією ж метою на території України.

Таким чином, наразі Тимошенко залишилася без захисника. У зв’язку з цим головуючий суддя Родіон Кіреєв запропонував їй допомогу. Як він сказав, якщо у підсудної немає чим оплатити свій захист, то їй можуть надати захисника коштом держави. Пропозицію Тимошенко зустріла сміхом.

«О-о-о, Віктор Федорович [Янукович] визначився, що мені ще треба і захисника від нього! Ні, мені достатньо судді і прокурорів», – іронізувала опозиціонерка.

Засідання проходило в уже звичному для цього процесу форматі, який оглядачі називають пародією на суд. Головуючий Кіреєв раз по раз закликав підсудну утриматись від зауважень, які дискредитують суд і правоохоронні органи. Тимошенко, натомість, при кожній зручній нагоді продовжувала звинувачувати суддю в заангажованості та виконанні команд Банкової. А на черговий заклик Кірєєва «дотримуватися норм моралі» Тимошенко презирливо кинула в його бік:

«Ви унікальне породження системи, яке порушує закон, та ще й моралізаторствує».

Опозиціонерку, як завжди, активно підтримувала зала – то сміхом, то вигуками «Ганьба!». Суддя Кіреєв намагався це припинити і отримав ще одну знущальну репліку з боку Тимошенко. Вона заявила:

«Скажіть, будь ласка, сміятися заборонено?.. Можливо, ви хочете за допомогою спецпідрозділів в уніформі зі зброєю заборонити людям сміятися, дивуватися і проявляти емоції? В цьому процесі неможливо не сміятися, тому що він уже доведений до фарсу».

На початку засідання у понеділок стався інцидент. Суддя вирішив показати характер і видалити із зали суду порушника спокою – народного депутата із фракції НУНС Олександра Чорноволенка – буцімто за вигуки з місця. Попри пред’явлене правоохоронцям посвідчення народного обранця, Чорноволенка силоміць випхали в коридор.

Коментуючи сьогоднішнє засідання, представники влади стверджують, що захист Тимошенко обрав стратегію максимального затягування процесуальних процедур. Мовляв, саме цій меті підпорядковані і вимоги про додатковий час на вивчення матеріалів, і зміна захисників. Своєю чергою, опозиціонерка заявляє, що, даючи її адвокатові 2 дні на вивчення 16 томів справи, влада фактично позбавляє її можливості захищатися. Підтвердження своїх підозр про керівництво судовим процесом з Банкової Тимошенко побачила у словах президента, сказаних під час прес-конференції минулої п’ятниці. Тоді Віктор Янукович заявив, що хотів би якнайшвидшого завершення процесу над Юлією Тимошенко.

«Мені стало зрозуміло, чому адвокату не дають можливості вивчити справу: тому що Янукович дав команду вести справу швидко, всупереч закону», – наголосила екс-прем’єр.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG