Спеціальні потреби

Тимошенко оскаржила вирок у «газовій» справі; ГПУ порушила нову


Тимошенко оскаржила вирок у «газовій» справі; ГПУ порушила нову
Тимошенко оскаржила вирок у «газовій» справі; ГПУ порушила нову

Ще одна кримінальна справа проти Юлії Тимошенко. Ідеться знову про події давніх днів і знову про корпорацію «Єдині енергетичні системи України». Але цього разу увагу української Феміди привернули не борги ЄЕСУ, а не сплачені нею податки.

Про порушення нової кримінальної справи заявила Генеральна прокуратура. Як повідомив керівник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко на прес-конференції у понеділок, справу порушено за фактами розкрадання 25 мільйонів гривень бюджетних коштів та ухиляння від сплати понад 20 мільйонів гривень податків при розрахунках за природний газ.

Власне, ця справа уже розслідувалась десять років тому, і у лютому 2001-го Тимошенко вперше потрапила до СІЗО. Але потім суди визнали безпідставність висунутих їй звинувачень, арештантку відпустили, а кримінальну справу закрили.

Тепер Генпрокуратура стверджує, що тодішні рішення були винесені «поспішно і невмотивовано». Незаконною, зокрема, називають у ГПУ постанову про закриття справи, ухвалену екс-генпрокурором Святославом Піскуном. Чинний генпрокурор Віктор Пшонка заявив про намір дати оцінку рішенню свого попередника.

Один із суддів, який тоді вирішував долю Тимошенко, свою «оцінку» вже отримав. Екс-голова Печерського райсуду Микола Замковенко 10 років тому звільнив заарештовану з СІЗО. За це сьогодні проти нього поновили кримінальну справу. Сам Замковенко вважає, що в такий спосіб влада залякує суддів, які розглядатимуть апеляцію в «газовій» справі екс-прем’єрки.

Отже, з поновленням давньої кримінальної справи на Тимошенко чекають допити стосовно розкрадання коштів та несплачених податків. При цьому в Генпрокуратурі зауважили, що наразі не планують об’єднувати справу про податки ЄЕСУ з порушеною раніше справою про борги ЄЕСУ. У ГПУ стверджують також, що, як і у справі про борги, строк давності справи про податки не сплив. Як пояснив на прес-конференції речник відомства Бойченко, «оскільки ланцюжок вчинених Юлією Володимирівною злочинів не переривався, то жодних порушень у строках притягнення її до кримінальної відповідальності немає».

Своєю чергою, соратники Тимошенко називають нову кримінальну справу проти опозиціонерки «замовленням Януковича». Про це заявив перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов на прес-конференції у понеділок. За його інформацією, президент наказав створити спецкоманду прокурорів, перед якою поставлено завдання знайти підстави для звинувачення опозиціонерки.

«Намагаються відшукати щось у старих сфальшованих справах, оскільки нових нема», – сказав Турчинов. Він також нагадав, що реанімована нині справа була остаточно закрита Верховним судом. Вищих судових інстанцій в Україні немає, і оскаржувати рішення ніде. «То до кого вони збираються звертатися з касацією?» – обурився політик.

А тим часом Юлія Тимошенко подала апеляцію на рішення Печерського райсуду в «газовій» справі. Про це повідомив у понеділок адвокат екс-прем’єрки Сергій Власенко. Водночас адвокати планують у вівторок подати ще одну апеляцію у цій же справі. Як вони пояснили в інтерв’ю журналістам, це робиться на випадок, якщо апеляція, передана особисто опозиціонеркою до адміністрації СІЗО, зникне.

Останній строк подання апеляції за вироком у «газовій» справі спливає у середу 26 жовтня.

Нагадаємо: 11 жовтня Печерський райсуд засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення владних повноважень при підписанні 2009 року «газової» угоди з Росією.

13 жовтня Служба безпеки повідомила про порушення проти Тимошенко ще однієї кримінальної справи – за спробу перекласти борги власної приватної корпорації ЄЕСУ на державний бюджет.

До цього проти екс-прем’єрки були порушені справи про нецільове використання «кіотських» грошей та закупівлю автомобілів швидкої допомоги. Наразі ці дві справи об’єднані в одну.

Згідно з інформацією партії «Батьківщина», проти лідера опозиції Юлії Тимошенко влада підготувала 11 кримінальних справ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG