Спеціальні потреби

Вирок Тимошенко вносить корективи до євроінтеграційних планів України


Вирок Тимошенко вносить корективи до євроінтеграційних планів України
Вирок Тимошенко вносить корективи до євроінтеграційних планів України

Обвинувальний вирок колишньому керівнику українського уряду Юлії Тимошенко вносить корективи у євроінтеграційні плани Києва. Через ув'язнення екс-прем'єра ЄС може відкласти на невизначений час процедури з укладення угоди про асоціацію і створення з Україною зони вільної торгівлі.

Раніше експерти говорили, що Україні і Євросоюзу практично вдалося узгодити всі спірні моменти на шляху до укладення угоди про асоціацію. Президент Віктор Янукович мав підписати документи під час візиту до Брюсселя 20 жовтня. Втім, одразу після оголошення вироку Тимошенко в Європі заговорили про ймовірність відкладення цього безумовно бажаного для української влади моменту. Європейські лідери не приховували свого ставлення до судового процесу над лідером опозиції – його називали політично вмотивованим. Позиція країн ЄС виявилася різкою і миттєвою – вирок Тимошенко назвали перешкодою для подальшого зближення України з Євросоюзом.

Попри це українська влада продемонструвала Брюсселю непоступливість у дратівливому питанні. Навпаки Служба безпеки оголосила про порушення нових кримінальних справ проти лідера опозиції. В адміністрації президента, за повідомленнями українських ЗМІ, перемогли противники поступок ЄС. В офісі глави держави начебто схилялися до скасування візиту Віктора Януковича до Європи, мовляв, щоб уникнути обговорення справи Тимошенко. Проте сьогодні глава його канцелярії Сергій Льовочкін заявив, що президент ймовірно зробить коротку зупинку в Брюсселі на шляху до Латинської Америки.

Водночас в опозиції кажуть, що президента України чекають у Брюсселі для політичного погодження остаточного варіанту угоди про асоціацію. Лідер партії Фронт змін Арсеній Яценюк переконаний, що влада має усі можливості до візиту президента в Брюссель створити умови для звільнення Тимошенко. Для цього парламент має декриміналізувати статтю, за якою засуджено колишнью прем'єрку. Того ж дня президент має підписати цей закон. Це покладе край політичному протистоянню між владою і її опонентами, каже Яценюк:

«Це буде проявом політичної волі. Це відкриє нову сторінку у відносинах не тільки між Україною і Європейським Союзом, але й у розвитку України. Ми вимагаємо від президента і влади зробити цей крок. Якщо цього не буде зроблено, це означатиме тільки одне: влада займається політичним шахрайством і ніхто не збирався підписувати угоду з ЄС. Відмова від декриміналізації статті 365, від виконання зобов’язань щодо звільнення Тимошенко, відмова президента від візиту в Брюссель – це відмова від європейського курсу України. (…) Це означатиме, що адміністрація президента робить усе, аби Україна відмовилася від самостійної європейської політики і стала додатком до нової євразійської політики Росії».

У правлячій партії продовжують вірити, що вирок Юлії Тимошенко не має відношення до політики і не завадить українській владі домовитися з ЄС.

«Ми очікуємо, що переговори будуть продовжуватися. Сподіваюся, що в цьому році угода буде парафована», – цитує слова депутата-регіонала Івана Попеску партійний сайт.

XS
SM
MD
LG