Спеціальні потреби

Тимошенко просить Європу захистити українську демократію


В Україні відбувається згортання демократичних прав і свобод. У цьому переконана лідер опозиції Юлія Тимошенко, яка закликала Західний світ допомогти Україні захистити надбання демократії.

Своїми побоюваннями головна опозиціонерка поділилася з дипломатами іноземних країн, акредитованими в Україні. На зустрічі, що відбулась у п’ятницю в Києві, Тимошенко заявила: опозиція проситиме Парламентську Асамблею Ради Європи провести спеціальні слухання щодо ситуації в Україні.

Як вважає лідер БЮТ, сьогодні в Україні почалися політичні репресії. За її словами, проти опозиціонерів у масовому порядку порушують кримінальні справи. «Це вже набуло таких масштабів, що можна говорити про політичні переслідування», – наголосила Тимошенко.

Вона поскаржилась також західним дипломатам на утиски свободи слова. Усе, що опозиція намагається донести до суспільства, або не потрапляє до щоденних новин, або ж потрапляє в перекрученому вигляді, – заявила лідер БЮТ. Що ж до політичних ток-шоу в прямому ефірі, то вони, за її словами, «на частині каналів закриті, а на каналі «Інтер» – перетворилися на повний «одобрямс» та відсутність опозиції». За інформацією опозиціонерки, невдовзі прикриють і ток-шоу Савіка Шустера на телеканалі «Україна». Як спрогнозувала Тимошенко, у цього популярного ток-шоу «буде недовге життя».

На зустрічі з представниками дипломатичного корпусу екс-прем’єр згадала також про владну коаліцію, сформовану всупереч Конституції України; про скасовані місцеві вибори; про ігнорування владою прав опозиції на частину парламентських комітетів. Усе це, за словами Тимошенко, є ознаки згортання демократії в Україні.

«Ми не будемо миритися з тим, що відбувається в нашій державі. Те, що робить сьогодні влада, це не стабільність, а це початок розгортання авторитаризму в Україні», – сказала лідер опозиції представникам дипломатичних місій.

Нагадаємо: минулої п’ятниці Юлії Тимошенко, попри її настійливі прохання, відмовили в участі у ток-шоу «Велика політика» на телеканалі «Інтер». Однак цієї п’ятниці її запрошено до участі у ток-шоу «Шустер Live» на ТРК «Україна».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG