Спеціальні потреби

Декриміналізацію «статті Тимошенко» відклали на 2 тижні


Декриміналізацію «статті Тимошенко» відклали на 2 тижні
Декриміналізацію «статті Тимошенко» відклали на 2 тижні

Верховна рада відклала розгляд законопроекту про декриміналізацію економічних злочинів. Цього домоглась опозиція, заблокувавши у п’ятницю роботу парламенту. Представники фракцій БЮТ і НУНС оточили трибуну, а над президією розгорнули гасло «Юлі – волю!»

Свої дії зі зриву голосування опозиція пояснила тим, що провладна більшість збиралася провалити їхню поправку – ту, де йдеться про декриміналізацію статті 365. Саме за цією статтею Кримінального кодексу засуджено Юлію Тимошенко.

Як кажуть бютівці, про те, що Банкова не дала «відмашку» декриміналізувати Тимошенко, вони дізналися на погоджувальній раді. Мовляв, більшість отримала вказівку приймати законопроект у тому вигляді, як його подав президент, – без «Тимошенківської» статті.

Натомість тепер, добившись відкладення розгляду на наступний пленарний тиждень, опозиція виграла час і може сподіватися, що думка Банкової зміниться. Особливу надію опозиціонери покладають на плановану зустріч президента Януковича в Брюсселі з керівництвом Євросоюзу.

Утім, наразі ніщо не вказує на те, що влада погодиться відпустити Тимошенко. Фракція Партії регіонів продовжує наполягати на тому, що не голосуватиме за декриміналізацію статті «перевищення влади або службових повноважень». Як вкотре заявив у п’ятницю лідер фракції Олександр Єфремов, «регіонали» не збираються заради однієї людини міняти закон. Про відсутність у парламенті голосів, необхідних для декриміналізації «Тимошенківської» статті, заявляє також спікер Володимир Литвин.

Ще одним промовистим знаком стала чергова відмова європейським посланцям у дозволі перевідати екс-прем’єрку в СІЗО. Таку відмову отримали в п’ятницю від Печерського райсуду дві доповідачки ПАРЄ Маріетта де Пурбе-Лундін та Мейліс Репс. Суд не побачив у їхньому проханні про зустріч з ув’язненою опозиціонеркою достатніх підстав.

А тим часом прихильники Тимошенко, які прийшли у п’ятницю під стіни Лук’янівського СІЗО, мали змогу здаля побачитися зі своїм кумиром. Близько сотні людей пікетували слідчий ізолятор, скандуючи «Юлі – волю!», «Банду геть!» та «Юля – наш президент!». Тимошенко визирнула із заґратованого вікна, помахавши їм рукою та закликавши «триматися».

Нагадаємо: 6 жовтня Верховна рада ухвалила у першому читанні президентський законопроект про декриміналізацію економічних злочинів. Президентський варіант закону не передбачає декриміналізації статті 365 КК, за якою засуджено Юлію Тимошенко. У п’ятницю 4 листопада парламент планував прийняти закон у другому читанні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG