Спеціальні потреби

Опозиція погрожує відповідальністю Конституційному суду


Опозиція погрожує відповідальністю Конституційному суду
Опозиція погрожує відповідальністю Конституційному суду

Українська опозиція вимагає від Генеральної прокуратури відреагувати на ситуацію із розглядом Конституційним судом законності створення нової парламентської коаліції. Про це колишня прем'єр міністр Юлія Тимошенко заявила після спілкування із слідчими ГПУ, куди її викликали на допит. Опозиціонери вамагають порушити за фактом кримінальну справу.

Тимошенко спілкувалася із слідчими майже півтори години і після цього розповіла, що надала дані, які, на її думку свідчить, що Конституційний суд ухвалює важливе для країни рішення під тиском. «Я ще раз підтвердила, що я володіла інформацією про те, що суддів Конституційного суду підкуповували, залякували і примушували приймати завідомо неправосудне рішення» - заявила Юлія Тимошенко. Вона також звернула увагу на наявність двох діаметрально протилежних рішень КСУ з одного питання, що має свідчити на користь її слів. Однак лідерка БЮТ не вказала, які саме докази передала до ГПУ.

«Рано чи пізно конституційні судді будуть відповідати за те, що вони зруйнували повністю вибір людей, зруйнували конституційний порядок формування влади і відповідальність за це лежить, як на Януковичі, так і на суддях Конституційного суду», - підкреслила Тимошенко. Колишня очільниця уряду також вбачає в своєму виклику до Генпрокуратури ознаки переслідування за політичні переконання і відстоювання власної позиції.

Водночас представники правлячої коаліції прогнозовано розкритикували заяву Тимошенко. В Партії регіонів назвали провокацією висловлювання про підкуп членів Конституційного суду. Народний депутат Олена Бондаренко вважає, що колишня прем'єр-міністр штучно створює скандали, щоб утримувати увагу до себе. «Сьогодні пані Тимошенко немає чим зайнятися. Вона перестала цікавити пресу і суспільство. У неї немає нових ініціатив і інформаційних повідомлень для суспільства. Вона намагається бути в центрі уваги і своїми провокативними заявами пробудити до себе інтерес» - припускає Бондаренко. Вона також вважає, що Тимошенко намагається вчергове створити собі імідж жертви політичних перслідувань.

Представники нової української влади кажуть, що рішення Конституційного суду означає, що в країні сформовано нову ефективну вертикаль влади. Перший віце-прем’єр-міністра уряду Андрій Клюєв прогнозує, що правляча парламентська коаліція «Стабільність та реформи», яка на сьогодні налічує 240 народних депутатів, в найближчі місяці розшириться. Оглядачі зазначають, що президенту України важливо отримати підтвердження легітимності правлячої коаліції до запланованого візиту у Сполучені Штати.

XS
SM
MD
LG