Спеціальні потреби

Від Юлії Тимошенко вимагають щодня ходити до Генпрокуратури


Від Юлії Тимошенко вимагають щодня ходити до Генпрокуратури
Від Юлії Тимошенко вимагають щодня ходити до Генпрокуратури

Лідер опозиційної партії «Батьківщина» колишній прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко має щодня ходити до слідчого Генпрокуратури. Про таку вимогу правохоронців політик заявила після чергового візиту до відомства. Мовляв, від неї вимагали щоденно ознайомлюватися з матеріалами порушеної проти неї кримінальної справи. Тимошенко назвала дії слідчих протизаконними:

«Сьогодні, незважаючи на те, що нібито слідчі дії завершені, мені пред’явили повністю незаконну постанову, яка зобов'язує мене кожен день з десятої ранку до сімнадцятої вечора знайомитися з матеріалами кримінальної справи. Жодним законом, Кримінально-процесуальним кодексом, будь-яким іншим законом не передбачено таке знущання. Це говорить про те, що вони просто хочуть обмежити мою можливість працювати, обмежити мою можливість спілкуватися з людьми, обмежувати всі мої кроки, які пов’язані на посилення нашої політичної роботи», – сказала екс-прем’єр після спілкування із слідчими, повідомляє її персональний сайт.

Не вдалося переконати суддів і іншому колишньому урядовцю Євгену Корнійчуку переконати суд змінити йому запобіжний захід з утримання під вартою на підписку про невиїзд. В столичному Апеляційному суді прислухалися до аргументів звинувачення, яке наполягало, що соратник Юлії Тимошенко на свободі зможе впливати на слідство, а також ухилятися від спілкування із правоохоронцями.

Втративши надію на прихильність української правоохоронної системи, опозиція і неурядові організації останнім часом все частіше апелюють до Заходу, щоб той посилив тиск на українську владу. Напередодні однопартійці колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка скаржилися на політичні переслідування представникам акредитованих в Україні дипломатичних місій. Роман Зварич зазначив, що нині країна розвивається за «білоруським» сценарієм і не виключив, що Заходу доведеться продемонструвати Києву жорстку реакцію, як і Мінську:

«Я зараз не збираюсь просити вас застосовувати економічні санкції до Україні, про це навіть мова не йде. Але, якщо ситуація буде продовжуватись, то у вас просто не буде іншого вибору», – звернувся колишній міністр юстиції до дипломатів.

Останніми тижнями західні лідери і організації стали частіше закидати українській владі відхід від демократичних принципів. Із заявою про неприпустимість переслідування політичних опонентів виступив Держдепартамент США. Аналогічні заяви робили й представники Європейської комісії. Серйозним сигналом українській владі називають і інформацію про надання Чехією політичного притулку колишньому міністру економіки України Богдану Данилишину. У Юлії Тимошенко розцінили це як визнання політичних переслідуваннь опонентів і не виключили нових звернень за притулком від колишніх урядовців.

Політолог Володимир Цибулько припускає, що українська влада навряд чи реагуватиме на поодинокі заяви із Заходу про відхід від демократичних стандартів:

«Я би не говорив поки що про узгоджену позицію Євросоюзу з цього питання, але ми бачимо систему маяків. Сигнали українській владі продовжують надходити. На сьогоднішній день українська влада не відчуває, що вона може втратити від погіршення стосунків із Заходом».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG