Спеціальні потреби

У суді над Тимошенко почали слухати свідків


Екс-прем’єр Юлія Тимошенко
Екс-прем’єр Юлія Тимошенко

Бійки депутатів з «грифонівцями»; поламані меблі в залі суду; допити свідків, слів яких нікому з присутніх неможливо розчути. Пристрасті в судовому процесі над Юлією Тимошенко сягнули апогею, а сам процес розгубив залишки пристойності.

У вівторок суд вийшов на стадію допиту свідків і встиг заслухати чотирьох представників НАК Нафтогаз України. Однак, хто ці люди і що вони кажуть, важко було розібрати присутнім у залі, включно із суддею. Упродовж кількох годин, поки тривав допит, Тимошенко говорила одночасно зі свідками. Заглушаючи їх, вона безупинно повторювала свою вимогу про відведення головуючого судді, який, на її думку, позбавив її права на захист. Що ж до свідків, то, за її словами, у ролі свідків запрошено людей, що представляють компанію РосУкрЕнерго і обслуговують інтереси влади.

Тим часом Родіон Кіреєв, ігноруючи заяви Тимошенко, продовжував викликати нових свідків та заслуховувати їх під акомпанемент інвектив екс-прем’єрки.

За це Тимошенко вдруге обізвала Кіреєва фашистом. «Фашисти і ті давали людям право на захист. Ви гірші, ніж фашист», – заявила вона.

А на чергову вимогу судді звертатися до нього стоячи, екс-прем’єр заявила: «Я ніколи не встану перед вами, тому що ви не Ваша честь, а Ваше безчестя. Ви не суд, ви маріонетка мафії».

Гнів Тимошенко викликало те, що суддя Кіреєв, задовольнивши її клопотання про заміну адвокатів, не дав ані дня на пошуки нових. Про відведення нинішніх двох захисників підсудна клопоталася на знак протесту на неправомірні дії судді. Як вона заявила вранці на початку засідання, Микола Сірий та Олександр Плахотнюк, як і її попередні адвокати, не в змозі повноцінно ознайомитися з матеріалами справи, оскільки суд дав їм на це надто мало часу. Вимогу своєї підзахисної підтвердили й адвокати, заявивши, що їм відвели роль звичайних глядачів.

Кіреєв погодився з відводом. При цьому він відмовився дати Тимошенко три дні на пошуки нових адвокатів, заявивши, що вона зловживає правом на захист і штучно затягує процес. У результаті Тимошенко залишилася взагалі без захисту, тим часом як суд має поновитися вже у середу зранку.

Рішення судді спричинило інцидент, який вилився у чергову бійку. На постанову Кіреєва відмовити дати час на пошуки нових адвокатів народні депутати від БЮТ, присутні у залі, загукали «Ганьба!». Кіреєв постановив видалити із зали всіх присутніх за порушення порядку. Спецназівці виконали наказ, заламуючи руки депутатам та висмикуючи лави з-під журналістів. Хто міг, знімав бойовисько на мобільні телефони; відео виклали в Інтернет.

Депутати поскаржились на дії «Грифона» в міліцію. Як кажуть бютівці, працівники спецпідрозділу завдали черепно-мозкової травми нардепові Остапу Семераку, а депутатові Юрію Прокопчуку забили руку.

Своєю чергою, «грифонівці» стверджують, що їх побили народні депутати. Прізвищ двох правоохоронців, яких буцімто було травмовано, та діагнози, з якими їх госпіталізували, «Грифон», однак, не надав.

Процес проти Тимошенко поновиться у Печерському райсуді Києва 27 липня об 11 ранку. Суд продовжить заслуховувати свідків щодо підписання екс-прем’єркою «газових» контрактів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG