Спеціальні потреби

Генпрокуратура побоялася пускати Тимошенко до Брюсселя


Генпрокуратура побоялася пускати Тимошенко до Брюсселя
Генпрокуратура побоялася пускати Тимошенко до Брюсселя

Слідчій у особливо важливих справах Генеральної прокуратури відмовив екс-прем'єр міністру Юлії Тимошенко у дозволі залишити країну для поїздки у Брюссель, де планувалися її зустрічі із президентом Європарламенту Єжи Бузеком та іншими лідерами ЄС. Як повідомляє відомство, заборона лідеру опозиції виїхати за кордон пов'язана із підозрою, що та планує ухилитися від слідства і не повертатися до України.

В опозиції вирішили, що рішення слідчого не могло бути не узгодженим із владою і звинуватили особисто президента у завданні шкоди міжнародному іміджу України та європейській перспективі держави. «Дії влади наочно свідчать, що Янукович не гребує викоростанням правоохоронних органів для політичного переслідування опонентів. Він чинить перешкоди діяльності лідера опозиційної партії як всередині країни, так і за її межами, демонструючи свій страх та розгубленість» - йдеться у поширеній партією «Батьківщина» заяві.

Заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря заявив, що очікує на оцінку дій української влади європейськими політиками: «Я не маю сумніву, що Європейський Союз, відповідні його інституції та європейські політики засудять цей крок Януковича, який віддаляє Україну від європейської перспективи», - наголосив Немиря.

У вівторок президент Європейського парламенту Єжи Бузек висловив розчарування тим що йому не вдасться провести заплановану на 2-ге лютого зустріч з Юлією Тимошенко.

За словами прес-секретаря президента Європарламенту Роберта Голанскі, Бузек стурбований тим, що в Україні застосовується кримінальне переслідування проти членів опозиційних політичних сил.

Представник Єврокомісії Наташа Бютлер також заявила, що Єврокомісія жалкує з приводу того, що Юлія Тимошенко обмежена в поїздках. Водночас вона висловила повагу до «юридичних процедур».

Прес-секретар комісара ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Стефана Фюле також у вівторок заявила, що Єврокомісія неодноразово підкреслювала важливість повної поваги верховенства права у всіх кримінальних розслідуваннях в Україні.

Між тим влада продемонстувала, що не має намірів послаблювати тиск на соратників Тимошенко - правоохоронні органи повідомляють про висунення звинувачень іншим колишнім високопосадовцям. Служба безпеки України оголосила у розшук близької до політичної сили Юлії Тимошенко людини - колишнього голови Держкомрезерву України Михайла Поживанова. Слідчі закидають йому привласнення 35 мільйонів гривень.

Тим часом ГПУ повідомила про закінчення досудового слідства у восьми інших крімнальних справах, де у якості звинувачених фігурують колишні високопосадовці. Серед них і справа проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. За інформацією Генпрокуратури, судовий розгляд резонансних справ розпоченться після того як екс-посадовці ознайомляться із зібраними слідчими матеріалами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG