Спеціальні потреби

Українські політики коментують аудит Тимошенко


Українські політики коментують аудит Тимошенко
Українські політики коментують аудит Тимошенко

Українські політики та міжнародні експерти у п’ятницю коментували результати міжнародного аудиту уряду Юлії Тимошенко, який 14 жовтня оприлюднила компанією Trout Cacheris, PLLC (США). Загалом ішлося про діяльність органів державної влади в 2008-2009 роках.

Міжнародні аудитори продемонстрували низку схем щодо нецільового використання коштів з державного бюджету, зокрема про факти нецільового використання коштів державного бюджету і шахрайства за участю представників уряду Ю.Тимошенко.

Перший заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Михайло Чечетов уже оголосив про паніку в БЮТ після оприлюднення цієї інформації: «Вони аж тремтять, так бояться, що народ, врешті-решт, дізнається правду, як вони грабували країну і весь український народ».

Натомість заступник голови Верховної ради України, бютівець Микола Томенко вважає, що правоохоронні органи вже зараз чинять психологічний тиску, однак не дійде до арештів лідерів опозиції – Тимошенко та Турчинова.

В свою чергу координатор з Євразії авторитетної міжнародної організації «Transparency International» Міклош Маршалл в інтерв’ю Німецькій хвилі заявив, що в цій справі є чимало свідчень політичної ангажованості.

«Розслідування було проведене за дорученням нового уряду проти попереднього уряду. Дуже важко стверджувати, що тут йдеться про повноцінне розслідування, а не про «полювання на відьом». Важко стверджувати, що лише попередній уряд займався такого роду махінаціями. Якщо ми подивимося на індекс сприйняття корупції, який ми щороку готуємо, то ми побачимо: Україна потерпає від непрозорих оборудок з державними фінансами вже 20 років», – сказав він.

За словами Маршалла, у правових державах зазвичай розслідуванням випадків корупції у вищих органах влади займаються не уряди, а незалежні правоохоронні органи.

Міжнародні експерти рекомендують українській владі почати системно боротися з корупцією і зайнятися побудовою інституційної системи «стримувань і противаг».

В свою чергу, голова Групи держав проти корупції (GRECO), яка функціонує при Раді Європи, Драго Кос, у коментарі для «Дзеркала тижня» заявив про імітацію боротьби з корупцією.

«На даний час, порівняно з іншим відомими мені країнами, Україна виявляє найменше зусиль у питаннях боротьби з корупцією. Блокування антикорупційних законів просто ставить під сумнів наявність бажання України боротися з корупцією. Можливо, можуть бути знайдені кращі рішення (ніж ті, які надані в пакеті), але на даний час повинен бути реалізований хоча б цей пакет».

Як відомо, Партія регіонів проголосувала за те, аби ухвалений раніше пакет антикорупційних заходів вступив у дію не з 1 січня 2010, а з 1 січня 2011 року.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG