Спеціальні потреби

Суд почав розгляд справи проти Юлії Тимошенко по суті


Юлія Тимошенко у Печерському районному суді
Юлія Тимошенко у Печерському районному суді

Печерський районний суд столиці почав розгляд кримінальної справи проти Юлії Тимошенко щодо обставин укладення газових контрактів у 2009 році.

Засідання, яке в прямому ефірі транслювали декілька телеканалів, проходило в нервовій атмосфері – екс-прем’єр відмовлялася виконувати вимоги судді представитися і назвати адресу проживання. Натомість, озвучила звинувачення у заангажованості судді та систематичному порушенні ним закону.

Захист Тимошенко просив дати щонайменше три тижні на ознайомлення із справою. Суддя ж погодився на мінімальний триденний термін, який встановлює закон. Розгляд справи поновиться 4 липня.

У партії «Батьківщина» припускають, що дії судді обумовлені його бажанням якнайшвидше завершити процес, щоб оголосити екс-прем’єрці обвинувачувальний вирок. Оглядачі також звертають увагу на відсутність досвіду у судді, який розглядає цю справу. Мовляв, попередні ухвалені ним вироки стосувалися незначних злочинів, де, як правило, звинувачені визнавали свою провину.

Суперечливе питання про обставини укладення газових контрактів паралельно може стати об’єктом дослідження й американського правосуддя. Юлія Тимошенко стверджує, що подала позов до одного із впливових гравців на газовому ринку Дмитра Фірташа. Мовляв, справа має розглядатися в Нью-Йорку вже в липні. Екс-прем’єрка планує вже на наступному засіданні звернутися за дозволом поїхати до Сполучених Штатів, щоб особисто брати участь у процесі.

Проте навіть самі адвокати Тимошенко висловлюють сумніви в отриманні такого дозволу. Захисник Сергій Власенко припускає, що за відсутності Тимошенко її інтереси представлятимуть правники:

«Суддя боїться випустити Тимошенко до Львова на вихідні. Про яку Америку мова? Я тут більш песимістичний, ніж Юлія Володимирівна. Відповідні процедури будуть проводитися за участі юристів», – заявив Власенко.

В той же час опоненти дорікають Тимошенко за надмірну політизацію судового процесу. Глава тимчасової парламентської слідчої комісії з питань газових домовленостей 2009 року Інна Богословська критикує прихильників екс-прем’єрки за блокування доступу до залу її противників:

«Початок розгляду справи, фактично, підтвердив, що головне завдання Тимошенко – перетворити судовий процес у політичне шоу, а не підготувати вагомі аргументи і довести свою невинність. Ми бачимо, що як вона поставила себе поза законом, так і її прихильники й депутати відповідно поводяться, порушуючи усілякі закони і правила поведінки у суді», – зазначила депутат, яка спостерігала за процесом у залі засідань.

Перебіг суду над Юлією Тимошенко прокоментував і президент Янукович. В інтерв’ю декільком українським телеканалам він також закликав свою опонентку зосередитися на юридичних аспектах захисту. Глава держави нагадав, що під час перебування в опозиції у 2005 році сам знаходився під слідством. Проте, каже, уникав політизації справи.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG